6. ročník HorrorConu se uskuteční v sobotu 13. 11.. Představujeme první hosty!

/FB událost ZDE/

Na co se už teď můžete těšit? Na promítání Urbex&Stories, dark party DJ Demiho, maskéra Pavla Slaughtera Jelínka nebo třeba překladatele Romana Tilcera.

Mezi hosty se objeví zřejmě dosud největší množství horrory píšících autorů – křtít se budou hned 4 horrorové knihy včetně Českého temna, což je dosud největší kniha naší edice. Ta obsáhla 17 autorů (mj. Pavel Renčín, Petr Boček, Honza Vojtíšek, Otomar Dvořák, Kristina Haidingerová, Miroslav Pech nebo Svatopluk Doseděl) a české horrorové povídky v průběhu téměř dvaceti let. Předmluvu napsal Martin Jiroušek, za výtvarným zpracováním stojí vynikající ilustrátor Jiří Dvorský a náklad i finální podobu knihy má na svých bedrech skvělé a plodné nakladatelství GoldenDog, které se postavilo už za naši předchozí poetickou sbírku!

Nedílnou součástí programu 6. ročníku HorrorConu bude hromada promítání, slavnostní vyhlášení literární soutěže O krvavý brk, tombola nebo CreepyBox.

Zatím představené pořady a hosté:

Letošní HorrorCon se ponese v duchu tajemných míst! Opuštěné budovy mnohdy provází velmi pohnutý příběh. Své o tom ví Hanina Veselá z Urbex&Stories, která pro nás chystá velké promítání na téma děsivá a opuštěná místa v ČR!
„Zajímá vás fenomén průzkumu opuštěných míst? Ztichlé industriální haly žijící vlastním životem. Zpustlé zámky. Domy, kde nikdo nebydlí – časové kapsy, kde zůstalo všechno, včetně fotografií rodinných příslušníků, zubní pasty a potravin. Člověk je míjí, také bývají dost často špatně přístupné, pohyb uvnitř je nebezpečný a nelegální. A některé z nich jsou opředené opravdu strašidelnými příběhy…“
Foto@Urbex Praha
Může jít o černobílý obrázek
Je nám potěšením představit přednášku s názvem “Exotická strašidla, která vám nedovolí usnout” – “Po naší planetě pobíhají stovky a tisíce duchů, strašidel, démonů a nadpřirozených bytostí. Zveme vás na přehlídku těch nejpodivnějších, téměř neznámých a zaručeně děsivých!“ Pořadem nás provede báječná vypravěčka Františka Vrbenská!
*
Může jít o komiks 2 lidé
I letos si pro vás Anxieta Rosier uspořádá tombolu! Mezi prvními sponzory představujeme jedinečné FILM LEGENDS MUSEUM, které disponuje dnes už čtyřmi pobočkami: v Praze, v Poděbradech, Kroměříži a nově v Kutné hoře, kde vyrostlo speciální Aliens vs. Predators museum! Ve hře budeme mít šest dárkových voucherů pro dva do libovolného z nich! Těšit se můžete na nevídaně autentické repliky filmových postav, bytostí a bestií od miniatur po životní velikosti a neopakovatelnou atmosféru. Soukromá sbírka Johnnyho Wolfa obsahuje přes 2150 exponátů a je v oboru filmové popkultury jednou z největších na světě!
*
Může jít o obrázek 2 lidé
Autorky nových temných románů Achernar a Pozdravy záhrobí zvou na besedu spojenou s představením knih, které zároveň pokřtí dobrým vínem a vy si můžete připít s nimi. Zastavte se na HorrorConu na pokec a sklenku s Ludmilou Svozilovou a Veronikou Fiedlerovou!
*
Může jít o komiks 2 people a text that says 'VERONIKA FIEDLEROVÁ ACHERNAR A LUDMILA SVOZILOVA POZDRAVY ZÁHROBÍ 2 LBENDOG'

Ikonický Karel Jaromír Erben měl ve své baladické tvorbě řadu napodobitelů a následovníků. Jeden z nich, básník Adolf Heyduk (1835-1923), který proslul spíše jako bytostný lyrik, napsal značné množství děsivých balad, často inspirovaných lidovými pověstmi. Zdá se, že teprve současní příznivci hororů začínají doceňovat tuto část jeho tvorby. Vrhněme se tedy do světa duchů, oživlých umrlců, vodníků, mrtvých dětí, ďáblů a čarodějnic, svezme se strašidelným vlakem! Pořadem nás provede skvělý vypravěč Petr Boček❕

Může jít o obrázek 1 person a beard

 

 

Zanechte komentář