Na co se už teď můžete těšit? Na filmy a novinky od Planet Dark, promítání Urbex&Stories, kapelu Emerald Shine, dark party DJ Demiho, maskéra Pavla Slaughtera Jelínka nebo třeba překladatele Romana Tilcera.

Mezi hosty se objeví zřejmě dosud největší množství horrory píšících autorů – křtít se budou hned 4 horrorové knihy včetně Českého temna, což je dosud největší kniha naší edice. Ta obsáhla 16 autorů (mj. Pavel Renčín, Petr Boček, Honza Vojtíšek, Otomar Dvořák, Kristina Haidingerová, Miroslav Pech nebo Svatopluk Doseděl) a české horrorové povídky v průběhu téměř dvaceti let. Předmluvu napsal další z významných hostů letošního HorrorConu, Martin Jiroušek, za výtvarným zpracováním stojí vynikající ilustrátor Jiří Dvorský a náklad i finální podobu knihy má na svých bedrech skvělé a plodné nakladatelství GoldenDog, které se postavilo už za naši předchozí poetickou sbírku. Knihu už je možné si předobjednat!

Nedílnou součástí programu 6. ročníku HorrorConu bude slavnostní vyhlášení literární soutěže O krvavý brk nebo CreepyBox.

Dosud představené pořady a hosté:

Beseda s dělníky hrůzy aneb PLANET DARK uvádí novinky!
Horor, thriller, noir, dark fantasy a true crime. Vše, co chcete vědět o vašich oblíbených žánrech. Platforma planetdark.tv představí svoje novinky – Lovecraft i nadpřirozené běsy českého folkloru. Magazín, audio, filmy. Hosté: Petr Janeček (etnolog) a Ondřej Kopřiva (scenárista Shoky & Morthy: Poslední velká akce), Vratislav Šlajer a Štefan Titka. Prezentaci povede Petr Koubek.
*
Může jít o obrázek 1 person , camera a text that says 'PD'
Navnaďte se ukázkou z další letošní novinky! Slavnostní křest první knihy nakladatelství Medusa proběhne ve 14hodin, buďte u toho!
CreepyBox u nás kdysi poprvé představil pan šéfredaktor časopisu Howard Honza Vojtíšek. Od té doby putuje všude s námi – bedna plná horrorových překvapení (filmy, knihy, rekvizity), ze které si můžete zdarma cokoliv odnést, nebo do ní vložit. Chybět samozřejmě nebude ani na HorrorConu2021!
*
Není k dispozici žádný popis fotky.
Představujeme další film z cyklu Stopy hrůzy: Loutky útočí!, a je jím JSME SI O SMRT BLÍŽ aneb Něžný příběh o hledání lásky uprostřed odpadkových košů režisérky Báry Anny Stejskalové.
„Mršina psa, skládka a překrásné můry vysoko na obloze. To je život parazita Stevea, který zoufale touží po spřízněné duši. Každý jeho pokus o sblížení ale končí zklamáním. Zemře ptáček, kterého zachrání před jiným psem. Zemře krysa, která se ho dotkne. Šváby ho pod záminkou přátelství oberou až na kost. Naprosto bezbranný v kostře bývalého nositele málem přijde o život pod koly zlombajnu. Na poslední chvíli se ale zjeví ptáček ze začátku příběhu a Stevea zachrání. Není to ale tak úplně on… v útrobách mrtvého ptáčka totiž nyní bydlí jiný parazit. Steve konečně nachází spřízněnou duši. Společně se zakuklí a zanedlouho vyletí jako můry k noční obloze.“
Po filmu bude následovat krátká beseda se slečnou režisérkou!
*
Není k dispozici žádný popis fotky.
Za týden přesně to vypukne! Je načase představit vám naše organizátorky! O hladký průběh eventu se letos budou starat dvě slečny: Leny jako koordinátorka programů ve sklepě a na hudební stage, a Ewka bude mít na starosti linii v patře, tedy kino vedle kavárny. Pokud budete potřebovat poradit či nasměrovat, můžete obrátit na kohokoliv s visačkou „pořadatel“, ale především na tyto dvě dámy, které budou také dohlížet na dodržování časového harmonogramu.
*
Dalším překvapením na HorrorConu bude vůbec první představení projektu OtmiLight. „OtmiLight je vedlejší projekt šperkařky Monicy Otmili, zaměřený na figurální a rituální svíce že včelího a sójového vosku. V rámci HorrorConu bude možné zakoupit limitovanou edici tematických svíček jakožto jedinečný festivalový merch.”
*
Může jít o obrázek text, kde se píše OtmiLight
V 18:00 pro nás chystá překvapení modelka AOKI GAHARA, slibuje… tanec až na krev!
*
Může jít o obrázek 1 osoba
Představujeme další z filmů Planet Dark – v rámci cyklu “Stopy hrůzy: Loutky útočí“ (od 12:30) uvedeme film SKŘÍŇOSTROJ DOKTORA STEINA!
Když nejlepší přítel doktora Steina zemře během experimentu, smutnící profesor je připravený udělat vše pro to, aby získal svého psa zpět. Postavit přístroj oživující mrtvé pro něj není žádná věda, ale experiment se příšerně zvrtne. Obluda nevypadá jako jeho miláček a neustále mu způsobuje drobné nepříjemnosti- ničí dům a požírá vše, co se pohne. Doktor Stein se musí rozhodnout. Zbaví se příšery nebo akceptuje, že uvnitř vůbec příšerná není?
Režie: Gabriela Plačková | Producenti: UTB, Nadační fond FILMTALENT ZLÍN |
Rok výroby: 2018 | Délka: 15 min | Animovaný film
*
Může jít o obrázek uvnitř
Co chystají naši letošní prodejci? „Značka MONICA OTMILI představuje svět tisíců možností šitého šperku. Autorka se této technice věnuje od roku 2013 a jejím cílem je dokázat, že kvalitní česká bižuterie ještě nevymizela. Ikonickým produktem značky se staly sametky neboli chokery a náhrdelníky v gothickém stylu, které budou k dostání i na HorrorConu, pro který také připravila náušnice v hororovém designu.”
*
Už víme, kterých 6 povídek postoupilo do finále soutěže O KRVAVÝ BRK 2021 a která byla tou nejlepší! Letos to porotcování vzhledem k různým okolnostem vůbec nebylo jednoduché, ale zjistili jsme pár zajímavých věcí či trendů, o které se vámi podělíme a prozradíme také pořadí všech soutěžících. Srdečně vás zveme na vyhlášení vítězů 5. ročníku Krvavého brku a předání cen vítězům v 15hod. v kině!
*
Může jít o obrázek text
Další část večerní hudební produkce si vzal do parády DJ DEMMIMORTUUS!
Horroru se pravidelně věnuje jinak hudební web Sanctuary.cz, který u nás dlouhá léta šíří povědomí o goth scéně. Jeho crew zároveň pořádá festival Prague Gothic Treffen, Batsave parties či stylově spřízněné koncerty. DJ DemiMortuus na HorrorConu odehraje set namíchaný z tvorby synthwave pohrobků, odvolávajících se na osmdesátkové žánrové klasiky filmové hudby, zástupců současné vlny soundtracků fiktivních hororů i hororem přímo ovlivněných darkwave projektů a kapel. Nechybět bude ani poctivě krvavá projekce.
Není k dispozici žádný popis fotky.
Velké překvapení chystá na HC2021 také vynikající kulturní redaktor věnující se filmovému a literárnímu hororu, autor knihy Černý bod a
Fialoví ďábli – Martin Jiroušek!!!
Může jít o obrázek text
!Letos nás exkluzivně čeká večerní promítání temné filmové novinky HRANA ZLOMU!
Kateřina s Robertem vychovávají svou malou dcerku v luxusní moderní vile, stěží lze však jejich domácnost nazvat harmonickou. Na rozdíl od nich žije dospělý Viktor se svou matkou v polorozpadlém domě na samotě, jejich rodinné vztahy nicméně nejsou o nic zdravější – byť docela jiným způsobem. Osudy dvou disfunkčních rodin se protínají v unikátním, atypicky vyprávěném příběhu-skládance plném surreálních obrazů výmluvnějších než jakákoli slova.
Může jít o obrázek 1 person a text that says 'ŠTEPÁN KOZUB NOVÝ FILM OD REŽISÉRA RUCHOTH RAOTH HRANA ZLOMU'
Nejen s kapelou Emerald Shine zavítáme do historie! Dalším, kdo přispěje do programu pořadem na naše letošní téma tajemných míst bude scénárista, spisovatel, vypravěč OTOMAR DVOŘÁK!
Odpolední pořad ponese název “Děsivá místa, aneb Kde čerpají inspiraci autoři hororů.” Anotace: Černá hodinka v dušičkovém čase s povídáním Otomara Dvořáka. Autor nás zavede do temných lesů, skalních bludišť, na močály, do chátrajících opuštěných budov a na zpustlé hřbitovy, aby nám ukázal, co všechno se tam dá najít, prožít a poté také popsat.
*
Může jít o obrázek 1 person a outdoors
Jak působivě se umí krásná hudba snoubit s temnotou už fanouškům nejen horroru dokazují metalové kapely pěknou řádku let. Je nám ctí představit skupinu pro letošní ročník, budou jí tajemní druidi vládnoucí mnoha nástrojům – EMERALD SHINE !
Severomoravská kapela ve své tvorbě spojuje energičnost metalové hudby se zvukem akustických nástrojů, jako je harfa, housle a flétny. Všechny nástroje jsou na koncertech hrány živě! K rozmanitosti a originalitě jejich hudby dále přispívá využití tří různých vokálních stylů a progresivních hudebních prvků.
*
Může jít o obrázek text
Už to prosakuje ze všech stran! O filmovou sekci letošního HorrorConu se postará PLANET DARK!
*
Může jít o obrázek text
Dalším sponzorem cen letošních soutěží je proslulý PRAGUE FEAR HOUSE!!
Jsme první haunted house v Evropě a jeden z nejreálnějších na světě. Navštivte Prague Fear House a staňte se tak na chvíli účastníkem hororu. Součástí je i hororový bar s tematickými koktejly. V cenách na HorrorConu budou dárkové vstupenky!
*

I tento rok budeme podporovat nové autory! V dopoledním bloku mladých spisovatelů se můžete těšit na Pavla Skořepu (publikoval mj. v naší knize Co číhá v temnotách), Renatu Bočkovou (vydala sbírku Den a noc a objeví se v Českém temnu) a Alexandru Haverskou (publikovala např. v časopise Howard či zahraničním The Wondrous Real Magazine)!
*
Může jít o obrázek 3 people , flower a outdoors
Letošní HorrorCon se ponese v duchu tajemných míst! Opuštěné budovy mnohdy provází velmi pohnutý příběh. Své o tom ví Hanina Veselá z Urbex&Stories, která pro nás chystá velké promítání na téma děsivá a opuštěná místa v ČR!
„Zajímá vás fenomén průzkumu opuštěných míst? Ztichlé industriální haly žijící vlastním životem. Zpustlé zámky. Domy, kde nikdo nebydlí – časové kapsy, kde zůstalo všechno, včetně fotografií rodinných příslušníků, zubní pasty a potravin. Člověk je míjí, také bývají dost často špatně přístupné, pohyb uvnitř je nebezpečný a nelegální. A některé z nich jsou opředené opravdu strašidelnými příběhy…“
Foto@Urbex Praha
*
Může jít o černobílý obrázek
Je nám potěšením představit přednášku s názvem “Exotická strašidla, která vám nedovolí usnout” – “Po naší planetě pobíhají stovky a tisíce duchů, strašidel, démonů a nadpřirozených bytostí. Zveme vás na přehlídku těch nejpodivnějších, téměř neznámých a zaručeně děsivých!“ Pořadem nás provede báječná vypravěčka Františka Vrbenská!
*
Může jít o komiks 2 lidé
Mezi prvními sponzory našich letošních soutěží představujeme jedinečné FILM LEGENDS MUSEUM, které disponuje dnes už čtyřmi pobočkami: v Praze, v Poděbradech, Kroměříži a nově v Kutné hoře, kde vyrostlo speciální Aliens vs. Predators museum! Ve hře budeme mít šest dárkových voucherů pro dva do libovolného z nich! Těšit se můžete na nevídaně autentické repliky filmových postav, bytostí a bestií od miniatur po životní velikosti a neopakovatelnou atmosféru. Soukromá sbírka Johnnyho Wolfa obsahuje přes 2150 exponátů a je v oboru filmové popkultury jednou z největších na světě!
*
Může jít o obrázek 2 lidé
Autorky nových temných románů Achernar a Pozdravy záhrobí zvou na besedu spojenou s představením knih, které zároveň pokřtí dobrým vínem a vy si můžete připít s nimi. Zastavte se na HorrorConu na pokec a sklenku s Ludmilou Svozilovou a Veronikou Fiedlerovou!
*
Může jít o komiks 2 people a text that says 'VERONIKA FIEDLEROVÁ ACHERNAR A LUDMILA SVOZILOVA POZDRAVY ZÁHROBÍ 2 LBENDOG'

Ikonický Karel Jaromír Erben měl ve své baladické tvorbě řadu napodobitelů a následovníků. Jeden z nich, básník Adolf Heyduk (1835-1923), který proslul spíše jako bytostný lyrik, napsal značné množství děsivých balad, často inspirovaných lidovými pověstmi. Zdá se, že teprve současní příznivci hororů začínají doceňovat tuto část jeho tvorby. Vrhněme se tedy do světa duchů, oživlých umrlců, vodníků, mrtvých dětí, ďáblů a čarodějnic, svezme se strašidelným vlakem! Pořadem nás provede skvělý vypravěč Petr Boček❕

Může jít o obrázek 1 person a beard

 

 

Zanechte komentář