Archiv novinek – 2019

8. 11.

Zajímavé dárky do tomboly právě věnoval BDSMshop.cz. Dočkáte se i filmových miniatur Zdeňka Svobody či atmosférických balíčků od Anxiety Rosier, která pro vás bude tombolu na HorrorConu pořádat. Uvidíme se v půl desáté v horní klubovně!

7. 11.

Zajímáte se o horror a rádi se dělíte o své poznatky? Přidejte se do týmu magazínu Howard!

Co takhle být součástí skvělé věci? Našel by se někdo, kdo by byl ochoten pravidelněji přispívat do Howarda? Je jedno čím: rozhovorem, článkem, recenzí, reportem, esejí, profilem osobnosti, zamyšlením, čímkoliv, pokud to bude o horroru. Horror je naše jediné kritérium. Hledáme však někoho, kdo by přispíval pravidelně. Howard stále funguje bez financí, nenabízíme finanční honorář, pouze vděk a radost horrorových fanoušků. Zájemci a zájemkyně pište zde, do messengeru nebo na howardhorror666@gmail.com. (e)

7. 11.

I letos vás na HorrorConu čeká Noční kino! Úderem půlnoci započne projekce českých a slovenských krátko i středometrážních i celovečerních horrorů a jednoho dokumentu. Máme pro vás několik hodin horrorových komedií, temných snímků z nejhlubších hlubin země i jeden zajímavý dokument o domě, v němž údajně létají židle. Nahlédneme do uhlím zaprášených karvinských štol, zhlédneme groteskní horrory i parodickou poctu klasice žánru.

6. 11.

Ohně, tanec, temná, podmanivá hudba, pyrotechnické a vizuální efekty – taková je fireshow krásné Neiry Lohikäärme. Duo Firelight pro nás připravilo speciální dechberoucí představení, které venku před klubem ukončí obě denní linie a odstartuje tu noční!

5. 11.

Ceny máme připravené i pro tři vítězné kostýmy! Nechte se inspirovat svými oblíbenými antihrdiny a dorazte připravení!

5. 11.

Sponzorem hlavních cen naší tomboly je firma na zážitky – ColorWood, od které budete moci získat velké vouchery na paintball a čtyřkolky!

4. 11.

Časový harmonogram akce:

4. 11.

Jak dopadlo letošní klání v literární soutěží o Krvavý brk? Došlo na 49 povídek. Které postoupily a budou publikované v magazínu Howard?  Kolik autoři získali bodů a jak přesně se umístili v pořadí? To se dozvíme právě na HorrorConu ve 14 hodin, kde dojde také k předání odměn.

3. 11.

Ani letos nebude na HorrorConu chybět CreepyBox! Bedna plná horrorových překvapení, ze které si můžete zdarma cokoliv odnést, nebo do ní vložit. Nebojte se nahlédnout a vybrat či přidat horrorové filmy, knihy, rekvizity…

2. 11.

Budeme mít na HorrorConu Drákulu a Dceru Vlčic, tak proč ty upíry trochu neproprat? Čeká vás poutavá přednáška na téma Vampýři napříč literaturou, filmem i historií. Kristina Haidingerová promluví o filmech a seriálech, Kira Bulat pohovoří o knihách, a k nálezům a historickým skutečnostem se nakonec vyjádří Jenny Nowak!

1. 11.

Na HorrorConu pokřtíme už třetí antologii českých a slovenských autorů! Letos potřetí vydává pod hlavičkou HorrorConu nakladatelství Netopejr novou antologii plnou povídek českých a slovenských autorů a ilustrací talentovaných výtvarníků. Budete mít jedinečnou šanci potkat většinu našich současných spisovatelů i ilustrátorů pohromadě (a nechat si od nich třeba knihu podepsat). Anotace knihy: „Dokud nás smrt nerozdělí“ aneb balady o nerozlučnosti. Třináct českých a slovenských undergroundových autorů udeřilo potřetí a přináší vám třináct znepokojivých příběhů z křižovatky světů a žánrů. Jejich hrdiny jsou psychopati, nadpřirozená monstra i běžní smrtelníci, důležitou roli mají posedlosti, šílenství, vražedné tendence, odvaha či láska. Ale prim, ten hraje vždy zubatá s kosou. A možná bude právě ona tou hrdinkou, které budete fandit.

31. 10.

Další formou umění na HorrorConu bude komiks! Mezi nejznámější hororové romány bezpochyby patří Dárkula a jeho nejznámější filmovou adaptací je ta od režiséra Francise Forda Copploly. O její komiksové podobě, která je právě teď žhavou novinkou na knižním trhu, vám poví Václav Dort a Martin Trojan z nakladatelství Comics Centrum. Dozvíte se o pozadí vzniku filmu i komiksové adaptace jeho scénáře Mikem Mignolou. Těsně po přednášce bude Comics Centrum prodávat nejen česnek, ale i ty nejhororovějších kousky z jejich portfólia, navíc se 40% slevou. Tak se stavte, rádi vás vysají ?

30. 10.

Letos se na HorrorConu dočkáme i poezie! Už můžeme potvrdit, že festival ve 13hod. zahájí rumunský literát Mircea Dan Duta. Mnozí budete znát jeho vtipné povídky, sarkastické básně nebo třeba pořadatelskou či překladatelskou práci, málo kdo ale ví o Danově temnější tvorbě. A právě tu představí na HorrorConu2019.

29. 10.

Bude letos na HorrorConu maskérna? Bude! Zájemce o vylepšení outfitu si vezmou na starosti dvě krásné i drsné slečny: naše dvorní maskérka Míča a jedna z loňských vítězek soutěže o nejlepší kostým, Kira, z jejíž prací jste se už mohli seznámit na HorrorConu Ostrava. Míča chystá mimo jiné také maskovací show. Další info brzy ?

26. 10.

Představujeme další jedinečnou přednášku – tentokráte o herečce Valerii Kaplanové! Jaké démonické postavy ztvárnila a jaká byla ve skutečnosti? Proč ji režiséři tak často obsazovali? Byla vůbec někdy mladá? Měla ráda horory? Bály se jí děti? Jaká tajemství obsahují její deníky? To vše a leccos navíc prozradí přednáška Petra Bočka Démonická Valerie Kaplanová, zpracovaná na základě důkladného studia hereččiny pozůstalosti.

24. 10.

Nakladatelství Netopejr odhalilo obálku svého letošního knižního hitu, románu Dcera vlčic! Jde o jedenadvacátý a dlouho očekávaný počin autorky Jenny Nowak, třetí titul ze ságy o Vampýrech z Čelákovic. Kniha vyjde v prosinci. *

23. 10.

Psali jsme už o rozšíření prodeje suvenýrů… Výtvarník Zdeněk Svoboda s sebou přiveze miniatury z oblíbených filmových horrorů – většinu ve tmě svítících. Můžete se těšit na pohyblivé facehuggeery různých velikostí, legendární Cthulhu, Nosferatu či Pinheada a mnoho dalšího. Přijďte a nechte se překvapit, sbírka s každým dnem narůstá!

21. 10.

Specialitou letošního HorrorConu bude přednáška s názvem Zrozeni ke zločinu, kterou pro vás na odpoledne připravily PhDr. Ingrid Matoušková, PhD. a Mgr. Lucie Matoušková. Nahlédněte pod pokličku psychologického profilování pachatelů trestných činů. Co, jak a kdy hraje roli v získávání informací? Jakým způsobem profiluje třeba FBI? Co má společného Jack Rozparovač a profilování jako takové? Na tyto a mnohé další otázky si společně odpovíme.

20. 10.

Novinkou v programu HorrorConu bude letos tombola! Hodnotné ceny dodala mimo jiné společnost Mysticum. Těšit se můžete na kvalitní masky a profi doplňky!

18. 10.

V rámci bloku nakladatelství GoldenDog také představí Honza Vojtíšek svůj letos vydaný horrorový román Kazatel, knihu, kterou byste neměli minout!

17. 10.

Už za měsíc to vypukne! A my představujeme první z letošních přednášek Petra Bočka! Temná tajemství Černého Kostelce aneb Historky, městské legendy a pověsti, které stály u zrodu Mízožravců. Strašidla, zrůdy, vraždy, ruiny, neštěstí a popravy v jednom. Které české město bylo předobrazem Černého Kostelce, s nímž jste se mohli setkat už v autorově romanetu Hrobořadí? Co všechno je pravda a co jen autorská licence?

16. 10.

Čeká nás přehlídka kostýmů Lady Leviathan! Na letošním ročníku HorrorConu nás poctí svojí návštěvou tvůrkyně kostýmů a bižuterie Lady Leviathan a její čtyři múzy. „Lady Leviathan je mé druhé já, tvůrčí já. Miluji neobyčejné oblečení. Inspiruji se módou různých historických období, technikami šití z minulých staletí a obrovským světem fantazie. Tvořím princezny, ale i dominy, někdy viktoriánské dámy, občas křehké holčičky, zas jindy upírky a sukkuby, nezapomínám ani na pány, rytíře a satyry. Mou vášní je tvorba korzetů a doplňků.“ říká o sobě. *

14. 10.

Dobré zprávy při pondělku – horrorový nadšenec Honza Vojtíšek si pro letošní HorrorCon připravil pořad na téma Sexy stránka asijského gore! Gore filmy nejsou jen krev, utržené končetiny a létající vnitřnosti. Mnohdy, a v asijském případě často, to jsou i velmi krásné herečky. Odkud se berou, jak se k filmu dostaly, jak vypadají, nejsou-li zamazány litry krve… a jsou to vůbec herečky? Čeká na nás bohatá a zajisté poutavá obrazová projekce doplněná několika základními informacemi… ´

11. 10.

Představujeme další novinku mezi pořady: blok domácích autorů horroru. Festival HorrorCon dlouhodobě podporuje české a slovenské autory tvrdého žánru. Rozhodli jsme se vám postupně představovat nové tváře. Letos se můžete těšit na autorské čtení nadějných mladých spisovatelů Ondřeje Kocába, Dominika Fialu a Tomáše Martona. Přijďte je podpořit.

9. 10.

Letos rozšiřujeme nabídku suvenýrů! Kromě tradičního knižního stánku a prodeje „HorrorConích“ triček přibudou letos další suvenýry, jako například lego figurky z horrorových filmů, nebo gotické šperky od Lady Leviathan. A chystáme ještě mnoho dalšího!

7. 10.

Host ze Slovenska Mark E. Pocha přichází s premiérou přednášky o odvrácené stránce lidské sexuality! V krvácích se pro dobré probodnutí nožem či kolíkem nikdy nechodí daleko… Horrory celkově kypí sexuální symbolikou i přímo erotickými scénami. Falusy, falusy a kozy, kam jen oko dohlédne! Vydejte se spolu s Dr. E. Pochou na temnou pouť zvráceným podvědomím, zakázanými představami a vlhkými sny v pořadu Temná sexualita v současné (pop)kultuře. *

* 4. 10. HorrorCon i letos podpořil české a slovenské autory horroru. Třetí antologie temných povídek nese název Dokud nás smrt nerozdělí. Můžete se těšit na třináct rozmanitých povídek, třináct ilustrací a spoustu zajímavých setkání se zubatou… Více v článku.

30. 9.

K programu letošního HorrorConu přispěje také crew Sanctuary.cz. Tedy parta, která vlastním webzinem, pořádáním koncertů a parties podporuje tuzemskou goth scénu, ale věnuje se také hororu. V setu, který odehraje DJ Demi, se propojí právě taneční party a horor – parketem proženou kultovní pecky z osmdesátkových krváků, které nenechají v klidu žádného milovníka Carpentera, Goblin a dalších nesmrtelných skladatelů. Tanečníci můžou prošoupat škrpál během divokého tance a dřeva si alespoň připomenou některé slavné mordy ve stylové projekci.

24. 9.

Je na čase představit další specialitu programu. V rámci večerního promítání v horní klubovně budete mít možnost shlédnout klipy Ero-guro nonsensu! エログロ ero-guro je umělecké hnutí které od počátku minulého století fascinuje svět svoji prací s vjemy, které přes silnou dávku nonsensu dávkuje konzumentům nevídané zážitky. To vše v obálce silně erotické, pitoreskní až poslední dobou silně ovlivněné násilím, které v postmoderním světě vychází na povrch v každém aspektu života, je velice zajímavým zážitkem, který stojí za to vidět. Tentokrát v hudebně – vizuálním pojetí přímo od japonských mistrů v oboru. *

 *

16. 9.

Stejně jako loni i letos jednu z linií HorrorConu završí hudební vystoupení. Po Ľahké Múze, která u nás loni natočila i videoklip, se letos můžete těšit na skvělou sedmičlennou metalovou kapelu Arch of Hell. Videoukázka jejich show k vidění zde.

Waiting For The Summer vol. 1
14. 9.

Je nám potěšením odtajnit, že jedním z hlavních literárních hostů 4. ročníku HorrorConu bude vynikající spisovatel, autor dechberoucích románů Vězněná či Klub Vrahů a mimo jiné také mnoha děsivých povídek Pavel Renčín. Pavel se s námi vydá na hranici mezi fikcí a realitou, přiblíží nám skutečné události, které inspirovaly jeho díla, a další zajímavosti. Součástí exkluzivního pořadu bude samozřejmě také autogramiáda.

2. 9.

Na HorrorCon2019 máme velké plány! Během září začneme představovat program, a věřte, že se máte na co těšit. Kromě spisovatelských hvězd a tradičního programu chystáme speciální doprovodné akce, takže… sledujte nás, brzy začínáme!

18. 8. Hned dvě horrorové akce se konají tento víkend!

Pokud budete v Českých Budějovicích nebo v Brně, můžete nasát tajemnou atmosféru, poznat autory české fantastiky a navrch si zasoutěžit…

4. 7. Malý HorrorCon v Ostravě se vydařil!

Reportáž na Vanili.cz

9. 6. Program letní linie HorrorConu v Ostravě odtajněn!

Dobrý večer, přátelé horroru! Už se na vás chystáme, už se nám to blíží, je načase odtajnit program letní zastávky HorrorConu na  Fantastické Ostravě. Každý pořad vám také postupně podrobně představíme. Už teď můžeme slíbit, že: po značnou část horrorové linie bude možné se nechat namaskovat, nebo si vypůjčit propriety a vyzkoušet si vlastní model, po celou dobu bude na místě k prodeji exkluzivní nabídka horrorových knih převážně domácích autorů a autorek za speciální festivalové ceny, a samozřejmě nebude chybět náš Creepy Box, místo, kde je možné zanechat cokoliv horrorového, co již nechcete, a naopak je možné si z něj cokoliv vzít – zcela zdarma. Nevyhazujte horrorové knihy, filmy, rekvizity, přineste je s sebou, třeba někdo jiný zrovna o ně má zájem. Přijďte si užít den plný netradiční zábavy, lidí stejné krevní skupiny, zajímavých knih a filmů, přijďte si zasoutěžit, přijďte se bavit, budeme tu pro vás celý den ?

7. 6. Vyšel nový Howard! Téma 31. ročníku je „DOKTOR Z HORroru“!

Zdarma ke stažení zde.

6. 6. Dnes je deadline!!!

Už jen pár hodin máte na dokončení a zaslání svých soutěžních horrorových povídek na emajl Howardhorror666@gmail.com – do soutěže o Krvavý brk! Nezapomeňte na dodržení pravidel!!!

23. 5. V pátek, dne 14. 6. se bude v Českých Budějovicích křtít další horrorová kniha domácího autora, nepropásněte Kazatele…
5. 5.  Na Světě knihy, dne 9. 5. také pokřtí nový román organizátorka Kristina (od 17hod.)

Pozvánka

17. 4.  I letos se na Světě knihy 9. 5. objeví pořad HorrorConu. Tentokrát půjde o společnou besedu šesti CZ/SK autorů undergroundu. Za pozvání děkujeme Jiřímu W. Procházkovi a magazínu XB-1.

VstupenkyPozvánka:

28. 1. Jak to bude vypadat CZ/SK literárním horrorem 2019? Zatím toho není mnoho, leč něco už se rýsuje…

NETOPEJR:DCERA VLČIC (3. román z Čelákovické ságy, Jenny Nowak) DĚTI RAUMY (2. román ze světa Nepohřbených, Kristina Haidingerová) DOKUD NÁS SMRT NEROZDĚLÍ (3. antologie edice HorrorCon) CARCOSA:ONI (horrorový román Marka E. Pochy, již vydáno) GOLDEN DOG:MRTVÉ ŽENY (horrorem šmrncnutý krimithriller, Martin Štefko) KAZATEL (horrorový román, Honza Vojtíšek) MÍZOŽRAVCI (horrorový román, Petr Boček) GRADA:POČÁTEK V KONCI (román Elaine a Vincenta Lóre, již je vydáno) NOVÁ FORMA(?):DRACULESCU: TAJEMSTVÍ ŘADU DRAKA (Pokračování románu Dracula: světlo a stín Řádu draka od Briana Storkera)

25. 1.

Jak si vede nový sborník edice HorrroCon v recenzích? Recenzi na Dětech noci čtěte zdeRecenzi na Sardenu čtěte zde

14. 1.

Přípravy dalšího HorrorConu jsou opět v plném proudu. Kromě nových barevných motivů pro ročník 2019 (níže od Michala Březiny), se rýsují také první body programu. Už teď můžeme prozradit, že mezi nás zavítá Pavel Renčín, prožijeme Terror s audioknihou od One Hot Book, nebo pekelný koncert skupiny Arch of Hell! Nezávazné téma HC2019 budou únosy a záhadná zmizení! Termín 16. 11.. Kabát převléká také nezávislý horrorový magazín Howard, už v březnu se dozvíte víc…

8. 1.

Potvrzeno – 29. 6. budeme na Fantastické Ostravě! Stejně jako vloni, tak i letos chystáme putovní setkání fanoušků horroru. Zatím potvrzenou zastávkou je právě Ostrava. Pro návštěvníky připravujeme celodenní linii s bohatým programem!

3. 1.

V roce 2018 se podle všeho urodilo hned 14 CZ/SK horrorových knih! Kolik máte načteno?

Dom 490 (Mark E. Pocha) Čepel entropie (Vilém Koubek) Insomnie (Václav Votruba) Koleje smrti (kolektiv autorů) Mainstream (Miroslav Pech) Může se to stát i vám (kolektiv autorů) Na dušičky zomrieš (Mark E. Pocha) Nekrosarium (Petr Boček, Miloslav Zubík) Priepasť (Jozef Karika) Prokletá kaple (Robin Stejskal) Sešívance (Honza Vojtíšek a kolektiv) Šumavský děs 2 (Václav Votruba) Uchovej mou duši (kolektiv autorů) Země zatracenců a prokletých (Anna Šochová)

31. 12.

Horrorový magazín Howard a festival HorrorCon vyhlašují 3. ročník literární soutěže O krvavý brk! Pozor, došlo ke změně e-mailové adresy pro zasílání povídek! Přesná pravidla čtěte níže.

Podrobná pravidla: – Povídka musí být v žánru horror, téma je libovolné – Povídka nesmí být delší než 666 slov (včetně jejího názvu) – Přijímáme pouze práce v textových souborech. – Dosud nikde nepublikované soutěžní povídky zašlete na e-mail: howardhorror666@gmail.com POZOR! Oproti předchozím ročníkům došlo ke změně adresy. – E-mail včetně přílohy musí být zaslán nejpozději do půlnoci 6. 6. 2019. Povídky s pozdějším datem i časem nebudou do soutěže zařazeny. Nenechávejte tedy odeslání povídky na poslední chvíli! – Součástí povídky (jejího textu) musí být její název, názvem musí být pojmenován také soubor s povídkou (nikoli jménem soutěžícího nebo názvem soutěže!). – Do názvu souboru ani do textu povídky neuvádějte své jméno. Jméno uveďte samostatně v předmětu e-mailu. – Do předmětu odesílacího e-mailu uveďte „O krvavý brk 2019“ a vaše jméno (zjednoduší nám to komunikaci s vámi) – Posílejte pouze samostatné příběhy, ne výřezy z delších děl či textů – Přijímáme povídky od českých a slovenských autorů a autorek, tedy v českém i slovenském jazyce – Od každého soutěžícího či soutěžící přijmeme pouze jednu povídku – Snažte se dodržet základy psaného textu (členění textu do odstavců, diakritika, interpunkce, alespoň několikeré přečtení a úprava textu před odesláním) – Zasláním svého příspěvku do soutěže soutěžící souhlasí se zpracováním osobních údajů pouze pro účely soutěže a v případě ocenění se zveřejněním svého textu v časopise Howard – Doporučujeme před odesláním soutěžního textu ještě jednou si přečíst těchto pár pravidel, při nedodržení některého z bodů nebude povídka do soutěže zařazena. Vyhlášení soutěže proběhne v rámci pražského HorrorConu 2019. Šest nejlepších finalistů obdrží hodnotné ceny a jejich povídky budou následně publikovány v prosincovém 33. čísle časopisu Howard. Ke všem povídkám bude zasláno krátké vyjádření. Těšíme se na vaše díla a přejeme hodně štěstí. (Autorem grafiky pozvánky je Michal Březina)

21. 12.

Vyšel rozhovor s nočním hostem letošního HorrorConu, čtěte zde.

18. 12.

Přehled reportáží z HorrorConu 2018: XB – 1SANCTUARYDĚTI NOCIHorrorWebHOWARD od str. 70 PEVNOST 1/19 – právě a stáncích

Děkujeme magazínům i autorům článků!

7. 12.

Venku je nové číslo magazínu Howard a v něm všech 6 povídek, které se umístily na prvních pozicích letošní soutěže O Krvavý brk. Dále zde najdete podrobnou reportáž z HorrorConu a pera Honzy Vojtíška a mnoho dalších zajímavostí. Volně ke stažení zde.

26.11.

Představujeme ceny a některé finalisty literární soutěže O krvavý brk – autor letošního Krvavého brku pro první místo Zdeněk Svoboda, další finalistka – Vítězslava Felcmanová – s ilustrací ke své povídce od Kristiny Haidingerové a finalista Ondřej Kocáb, který vyhrál hned 2x, podruhé za nejvíce uhodnutých horrorových melodií. Ještě jednou gratulujeme ! PS.: pravidla a podmínky dalšího ročníku soutěže O krvavý brk zveřejníme během prosince.

25. 11.

Doplňujeme ještě 2 zajímavá alba –  album démonky Evy Bernáškové a album skupiny Ľahká múza.

23. 11.

Další oficiální album se postarala naše dvorní fotografka Markéta Hlavatá, děkujeme!

20. 11.

Na světě je první oficiální album, a vypadá perfektně. Obrovské díky patři Jiřímu Šedovi!

17. 11.

Pořadí a bodové hodnocení literární soutěže O krvavý brk, gratulujeme vítězům! Letos došlo 46 soutěžních prací, 6 z nich poputuje na stránky horrorového magazínu Howard. Přichází čas se připravit na vyhlášení dalšího ročníku. Přesné podmínky zveřejníme do konce roku.

14. 11.

Jedním z vrcholů HorrorConu bude v 18hod. křest antologie HorrorConí edice a nakladatelství Netopejr s názvem Může se to stát i vám – sbírky zvráceně vymazlených, nervy drásajících povídek milovníků horroru, kterým lze snadno uvěřit. Křtem nás provede známý spisovatel a šoumen Mark E. Pocha, přítomna bude velká většina přispívajících autorů a přijdou i někteří ilustrátoři. V 18 hodin v našem kině tak potkáte mnoho horrorových tvůrců včetně organizátorů akce pospolu, a naskytne se vám velká příležitost mít v knize maximum autogramů! Antologie bude navíc dostupná za sváteční cenu 170 Kč., ale pozor, k dispozici bude jen omezené množství výtisků! Mezi autory, kteří dali svoji kůži na trh za horror, na křtu potkáte např. Miroslava Pecha, Františku Vrbenskou, Honzu Vojtíška, Annu Šochovou, Petra Bočka či Haninu Veselou, z ilustrátorů účast přislíbili Anna Korbelová či Zdeněk Svoboda. Při této výjimečné příležitosti chystáme i malý přípitek! Bude to sice krátké, ale bude to velké, bude to veselé, bude to zážitek!

11. 11.

Přítomen na letošním HorrorConu bude i tradiční Creepy Box. Kouzelná krabice plná možných překvapení, do níž můžete odložit cokoliv nepotřebného horrorového nebo si naopak z ní cokoliv zdarma vzít. Máte doma něco horrorového, co už nechcete (knihu, časopis, triko, DVD, CD, hru, plyšáka, plakát, placku, ozdobu, figurku…)? Nevyhazujte to, přineste to s sebou a odložte do Creepy Boxu, někomu můžete udělat radost. Něco se vám v Creepy Boxu zalíbí? Tak si to vezměte a odneste. Můžete dávat a brát, jak chcete, nic z toho se navzájem nepodmiňuje. Dejte horrorovým věcem novou náplň a pochmurnou radost z existence. Potěšte další žánrové fanoušky a fanynky. Creepy Box na vás bude čekat…

10. 11.

Za týden touto dobou už budeme znát nejlepší kostým HorrorConu2018! Letos se rozhodně vyplatí přijít v masce či kostýmu, hlavní ceny věnovala firma liquidlatex.cz! Soutěživí zájemci obdrží od organizátorů, kteří budou mezi vámi, identifikační pásku. Vyhlášení se bude konat v 21:30 v HorrorConím kině v prvním patře. Tam porota odmění tři vítěze, kteří odejdou s originálním suvenýrem. Odlitek vlastního prstu za festivalovou cenu 300Kč si budou moci opatřit i nesoutěžící, a to přímo u maskéra Pavla Slaughtera Jelínka! PS.: Do soutěže nebudou zařazeni návštěvníci nalíčení Pavlem nebo Míčou.

9. 11.

HorrorCon uvádí Démony Hřebečska Oblíbený vypravěč Petr Boček podruhé! Kromě křtu a podpisu novinky Nekrosarium nakladatelství Netopejr si na letošní HorrorCon Petr připravil ještě zajímavý pořad o démonech Hřebečska.

9. 11.

Krátkometrážní horrory na HorrorConu 2018 Kromě již avizovaných filmů jako Psychopompos, Nenasytná Tiffany či Kyselý dech nebude na letošním HorrorConu chybět ani tradiční výběr krátkometrážních horrorů. Tentokrát výběr obsáhne Česko, Slovensko i Polsko. V úvodním hodinovém bloku a (pozdně) Nočním kině se můžete těšit hned na tři filmy slovenského režiséra Petera Czikraie. Dva tříminutové snímky A… a  M if for Malnutrition (který se dostal i do celovečerního výběru ABCs of Death 2.5 a jeden půlhodinový Good Night. Czikrai nám představí nejen vymýtání, zombie a podivnou rodinku, ale i Judith Bárdos, Gabrielu Marcinkovou, Zuzanu Šulajovou a Tomáše Gála. Od Pavla Soukupa představíme jeho animované kraťasy Třída smrti, Blízký přítel, Žrouti a sérii půlminutových znepokojivých mikropříběhů Deep Dark Fears v níž běžné věci odhalují svou druhou tvář. Bratři Skuciusové přivedou svého opravdu děsivého záporáka ve snímku Masožravý obraz, který natočili pro první sérii Pionýrů hororu. Z nedalekého Polska k nám zavítá Paragnomen. Surrealisticky mrazivý příběh o jednom páru, který promítneme v bloku s Kyselým Dechem. Film je němý, není třeba se bát neporozumění. Ctí nám bude představit i první dva filmové pokusy originálního českého tvůrce Miroslava Buly. Kratičký foto příběh Victim a mysteriózní strašidelnou pohádku Duchové lesa. Výběr filmů an HorrorConu bude pestrý co do formy, minutáže i obsahu.

8. 11.

Co vám říká filmová hudba? Patříte mezi ty, kteří rozpoznají motiv při prvním tónu? Nebo dokonce rovnou i skladatele? Pojďte si zasoutěžit. Hned v 11 hod. se můžete nechat naladit nervydrásající hudbou a navíc vyhrát hodnotné ceny!

8. 11.

Známé autorky Anna Šochová & Františka Vrbenská chystají besedu s názvem Ztracenci, proklatci, příšery! Úvodní křest povídkové knihy Anny Šochové Země ztracenců a prokletých vás pozve do kraje, v němž se probouzejí umlčené a zapomenuté bytosti, kouzla a běsové, vkrádající se do lidských duší. Anna Šochová a Františka Vrbenská s vámi budou debatovat o hororech reálných i fiktivních – třeba s hrůznostrašnou havětí. Ale proč si je vymýšlíme? A kterých se bát víc?

7. 11.

Čas představit další program kina. Na HorrorConu budete mít možnost zhlédnout již osmý horrorový film karvinského režiséra Lukáše Bulavy a jeho HorrorWatch týmu Kyselý dech. Lehce přes půlhodinový horror nás v ději vrací zpět do počátku 90. let, kdy světu vládli šátky, videopůjčovny, kostkované košile a jednohlasný pirátský rychlodabing. Mladé sestry Červěňákovy se chystají natočit amatérský horror Kyselý dech, natáčení a práce na filmu je zavedou až k doktoru Erichu Karpimu, jehož údělem a radostí je rozsévat zlo. Film plný devadesátkového retra, trefných hlášek, zvláštních postaviček, poctivých ručních efektů, podivuhodných lokací a svérázné karvinské mluvy budeme promítat přesně o půlnoci v Kinosále.

6. 11.

Krásné ženy ovládnou HorrorCon 2018! Představujeme další půvabnou modelku – Evu Bernáškovou, která padne do rukou vynikajícímu latex-maskérovi Pavlovi Slaughterovi Jelínkovi. Ten Evu promění v démonku. Pavel slibuje ještě malé překvapení. Navštivte náš maskérský kout, budou se dít věci!

5. 11.

Ani letos nebude na HorrorConu chybět programová vložka z produkce Horrorporn. Promítat budeme jejich pornoparodii Lesní duch. Film přijde osobně uvést a o jeho natáčení krátce popovídat představitelka hlavní role, fotomodelka, fetish umělkyně a herečka filmů pro dospělé vystupující pod jménem Teressa Bizarre Noire.

Tedy v sobotu, 17. 11. 2018, od 22:00 hod. v našem kině trocha vzrušivého strachu.

Upozorňujeme, že tento program je přístupný pouze od 18 let.

3. 11.

cross][club Praha je naprosto unikátní místo s několikaletou tradicí nabízející kromě pódií a kompletního vybavení pro audio a videoprodukci hlavně nevídané kulisy – většinu místností zdobí kovové rekvizity inspirované postapo, cyberpunkem i steampunkem; z různých světelných doplňků přechází zrak.cross][club je dějištěm mnoha akcí: od divokých párty přes promítání filmů až po programy pro nejmenší. Všechna podlaží disponují barem, toaletami a mnoha venkovními terasami.Za pozornost stojí kvalitní a cenově dostupné občerstvení, které bude zajištěné po celou dobu trvání akce. Kromě kavárny a baru bude už od polední hodiny možnost dát si oběd (příklad menu zde), v devět večer se otevře „hladové okno“ s vynikajícím rychlým občerstvením (nabídka zde), které zůstane dispozici až do ranních hodin. Díky kulisám prorůstajícím i před nádvoří klubu místo poznáte brzy po výlezu z metra či tramvaje ve stanici Nádraží Holešovice. Připomínáme, že parkování v okolí objektu bohužel není možné.

2. 11.

Po stopách knížete Draculy v obrazech a poutavém vyprávění… Brian Storker, známý zejména v Rumunsku, je autor, který při svém psaní využívá skutečných historických události a popisuje skutečná místa a postavy na pozadí fiktivního hororového děje. Za svá díla byl v Rumunsku mimo jiné oceněn šlechtickým titulem baron, který mu udělil markýz Jean-Noël Raymond, člen Řádu draka. Brian je ale také vyhlášeným vypravěčem, svými prezentacemi si získal i nemalou fanouškovskou základnu v Česku. Pro HorrorCon2018 si připravil svoji poutavou přednášku doprovázenou fotografiemi z dobrodružných cest.

31. 10.

Na HorrorConu 2018 pokřtí začínající nakladatelství Carcosa i svoji knižní novinku – vynikající znepokojivý psychothriller Mainstream! Přítomen bude samozřejmě i autor Miroslav Pech! Anotace knihy: Současný mladý český pár – Matěj je začínající spisovatel, Klára je na mateřské s dvouměsíční Sárou. Vše by mělo být fajn, jenže Matěj najednou o Klářině minulosti zjistí něco, co mu vyrazí dech. Něco se naruší, zvolna se roztočí spirála pochybností, která se jako naostřená vývrtka začne zarývat do míst, kde to dost bolí. Hlavní hrdinové se vydávají na výlet poznat sami sebe, obnažit svou podstatu. A to doslova. Miroslav Pech je výrazný hlas nové české prózy. Po několika mainstreamově laděných titulech, v nichž jako soustředěný pozorovatel realisticky nahlížel na život běžných smrtelníků v naší nedávné minulosti či bezprostřední současnosti, provádí smělý úkrok do sféry hororu, dveře žánru zničehonic rozkopává způsobem, jaký tuzemská literatura patrně ještě nezažila…

29. 10.

Vanili.cz zveřejnili oficiální pozvánku a časový rozpis akce!

25. 10.

Je čas představit další film kinobloku HorrorConu 2018… Scénárista, střihač a režisér Andy Fehu si film poctivě osahal nejen studiem filmové a divadelní vědy na Olomoucké univerzitě a střihu na FAMU, ale i vlastní praxí. K celovečernímu filmu se dopracoval až po několika amatérských a studentských filmech, které natáčel od roku 2005. Nejednou v nich vstupoval do temných vod horrorového žánru, ať už jde o found footage Andyho film (2009), fantaskní Jež (2011) nebo chatařskou Cirgulu (2013). V roce 2015 natočil celovečerní komediální horror Nenasytná Tiffany o hospodském povaleči, který si živobytí obstarává vykrádáním chat a náhodou se dostane ke staré videokazetě, jejíž záznam mu naprosto změní život. V hlavní roli se představil Leoš Noha. V poslední době se Fehu věnoval režii internetových seriálů Autobazar Monte Carlo (2016), Pěstírna (2017) a Štafl (2018). Andy Fehu nám na HorrorConu o natáčení horrorů v českých podmínkách, jeho vztahu k žánru či současné práci povypráví chvilku po obědě, v moderované diskusi od 12:30 do 13:30 hod. v kinosále. Od 13:30 hod. bude následovat projekce filmu Nenasytná Tiffany.  .

22. 10.

Exorcista aneb Vymítači ďábla osobně na HorrorConu! Jiří Walker Procházka a Radek Volf jsou majitelé audiovydavatelství Walker&Volf. Tohle bohulibé vydavatelství vzniklo jen proto, aby do zvukové podoby převádělo špičky naší i světové fantastiky. A protože do fantastiky patří i horor, Walker&Volf se rozhodli vydat klenot světového hororu – Exorcistu. Exorcistu jistě všichni hardcore fanoušci hororu znají, ať již z původní knihy Williama P. Blattyho a nebo z geniálního filmu „Exorcista – Vymítač ďábla“. V současné době běží i stejnojmenný TV seriál. Oba dva zmínění nadšenci vám však představí další podobu tohoto příběhu, tentokrát v audioverzi, kterou režisér Radek Volf dovedl zřejmě až k dokonalosti. Přijďte si poslechnout vrcholné ukázky z dramatizované verze světového hororu, vyprávění o vzniku této audioknihy i mrknout na pár ukázek dnes již klasického filmu.

20. 10.

Vyhlášení výsledků literární soutěže O krvavý brk – proběhne 17.11 ve 12:00 – v Cross][Clubu! Už známe umístění hororových povídek zaslaných do soutěže O krvavý brk a právě postupně předáváme zpětnou vazbu autorům. Slavnostní vyhlášení pořadí, bodového ohodnocení a předání cen proběhne na HorrorConu 2018 přesně v pravé poledne! Kovové brány Cross][Clubu se otevřou už v 11 hodin, kdy vás v patře, v potemnělém kině uvítají horrorové snímky jako Třída smrti, Blízký přítel či Žrouti, a v dolním sále vás čeká poznávačka filmových soundtracků, kde budete moci rovněž vyhrát spoustu cen. Přijít včas se vyplatí, oběd si můžete dát přímo zde v klubové restauraci.

18. 10.

Že je spisovatelka Hanina Veselá expertkou na morbidní témata, nás přesvědčila už na minulých ročnících. Pro HC 2018 si připravila další chuťovku – přednášku s názvem Pod rubášem – tajemství mumií. „Přetrvaly tisíciletí, dokud je devatenácté století nevytáhlo z hrobů, aby byly rozemlety na léčivý prášek nebo použity jako palivo pro lokomotivy. Jak ale proces mumifikace probíhal? Kolik plátna se v Egyptě spotřebovalo na jednu? K čemu byl nůž nekrotom? Je natron klíčem k věčnosti? Co udělá kyselé prostředí bažiny s tělem? A která egyptská mumie má nejkrásnější nohy? Přijďte si poslechnout povídání o přirozených i umělých mumiích…“

15. 10.

Na HC2018 dorazí vzácná návštěva ze Slovenska, umělecký fotograf a tvůrce masek Peter Cwoky Murín . Jeho fotografie budou viset v horním sále CrossClubu pouze v den konání festivalu, nenechte si je ujít!

4. 10.

PARANORMAL TÝM poprvé na HorrorConu! Profesionální tým věnující se produkční a dokumentární činnosti v oblasti historie a paranormálních jevů tvoří především objektivní články a působivá videa. 17.11. uvidíme dokument o vyšetřování paranormálních jevů a záhad završený diskusí se členy týmu… Upoutávka

26. 9.

Je načase pomalu odkrývat i program kina HorrorConu 2018! Začněme dlouho očekávaným krátkometrážním hitem s názvem PSYCHOPOMPOS talentované režisérky Lucie Gukkertové. Jde o filmové přepracování básně H. P. Lovecrafta, ve kterém zazářili Jared Doreck, půvabná modelka a korzetiérka Riwaa Nerona, Martin Hudec a Michaela Dolinová. Maskoval vynikající Zombí FX spolu s Ninou Kirk. Na HorrorConu proběhne slavnostní představení filmu s doprovodným programem, během kterého budete moci některé představitele a tvůrce osobně poznat. Těšit se můžete na režisérku Lucii Gukkertovou, herce Riwu Neronu, Jareda Dorecka, Joela Sidona, Janu Kremanovou, maskéry Zobího FX i Ninu Kirk, střihače Tomáše Šuhaj Gracha a další! Více informací o filmu najdete např. v tomto zajímavém článku. PS.: Kino na HorrorConu 2018 poběží od sobotního poledne až do nedělních ranních hodin!

16. 9.

Dalším literárním křtencem letošního HorrorConu bude sbírka povídek českých a slovenských autorů s názvem „Může se to stát i vám“, která je po sborníku „Ve špatný čas na špatném místě“ v pořadí 2. knihou edice HorrorCon, která na podzim vyjde v nakladatelství Netopejr. Minulý rok jsme s naším mediálním artnerem Vanili.cz dělali rozhovor s autory, letos jsme si vzali na paškál naše ilustrátory, rozhovor čtěte zde. A některé z nich budete moci na HorrorConu osobně poznat 

Není dostupný žádný alternativní text.
13. 9.

Kdo už navštívil festival HorrorCon, navštívil některou z jeho putovních štací, nebo jiné horrorové akce, už zná tuhle šikovnou, půvabnou a aktivní holčinu s talentem a vražednými sklony. Maskérka Míča chystá pro HC 2018 netradiční témata, která podtrhnou atmosféru undergroundového CrossClubu! Jste zvědaví?

11. 9.

Představujeme prvního knižního křtěnce letošního HorrorConu, bude jím zbrusu nová a netradiční sbírka hororových povídek Petra Bočka a Miloslava Zubíka s názvem NEKROSARIUM, kterou právě chystá k vydání nakladatelství Netopejr. Známá autorská dvojice Boček – Zubík začala publikovat časopisecky již v devadesátých letech, první samostatnou beletristickou knihou byly příznivě přijaté Mrazivé příběhy (Akcent, 2012). Následovala další povídková kniha Výprodej nočních můr (2014) a výběr jejich vynikajících humoristických textů s názvem Nápady šíleného pedagoga a jiné radosti (2015). V roce 2016 vydal Petr Boček samostatně hororové romaneto Hrobořadí. S povídkami těchto autorů jsme se mohli seznámit též v různých žánrových antologiích (Antologie českého hororu, Za tebou, Poslední polibek, Sto hororů ve sto slovech, Ve špatný čas na špatném místě) i v časopisech Král Horror a Howard. Co nás čeká na stránkách Nekrosaria? 40 povídek a 35 minipovídek, náhled do autorské dílny dvojice Zubík-Boček, mystifikační legendu o autorech s názvem Mrazivý příběh i originální ilustrace Daniely a Denisy Ponomarevových. Účastníci HorrorConu 2018 se navíc mohou těšit na představení knihy autorem Petrem Bočkem a notnou dávku jeho černého humoru.

8. 9.

Je to tak, podařilo se nám pro HorrorCon 2018 získat jihočeského spisovatele Svatopluka Doseděla, nejvýznamnějšího autora tuzemské horrorové literatury, často označovaného za českého Stephena Kinga. Vedle známého románu Bestseller napsal také povídkové knihy (první povídky mu vyšly již v letech 1995-1997) Krvavá hostina, Kalvárie: Zlo přichází dvakrát, Zlo přichází třikrát a Truhla ze zálivu smrti, řadou povídek přispěl i do dalších antologií (nedávno např. Ve špatný čas na špatném místě a Sešívance – což je kniha Honzy Vojtíška, která si na HorrorConu odbude svůj křest). Svatopluk exceluje ve vytváření atmosféry i v práci s charaktery postav. Autora není snadné potkat na literárních akcích, pro to jsme velmi rádi, že mezi nás zavítá. Budeme si tak s ním moci popovídat o jeho více než dvacetileté zkušenosti s tvorbou, autorských (ne)úspěších a vydávání hororu v českém prostředí. A samozřejmě – nechat si podepsat jeho knihy.

4. 9.

Představujeme první hvězdu HorrorConu! Skvělou elektro-goth-experimentální skupinu Ľahká můza (https://lahkamuza.bandcamp.com/https://www.facebook.com/Lahka-Muza-projekt-Hieros-Gamos-1…/)! Dlouho jsme plánovali spolupráci s touto jedinečnou hudební formací, a nakonec se podařilo. CROSS][CLUB letos umožnil HorrorConu netradiční završení programu v podobě večerního koncertu. Přijďte a nechte se políbit Můzou!

17. 6. Přesně za 5 měsíců vypukne další svátek pro milovníky horroru. Tentokráte v undergroundovém clubu Cross, kde budeme mít k dispozici několik stylových místností s vybavením na audio a video produkci, bary, restauraci, venkovní prostory pro kuřáky a velmi nevšední kulisy!

Můžete se těšit například na Koncert skupiny Ľahká můza, dokument od Paranormal Týmu, filmy Psychopompos či Kyselý dech, audioknihu Exorcista, putování za filmovým a knižním Draculou, živé maskování, autogramiádu Svatopluka Doseděla, křty žhavých knižních novinek z nakladatelství Netopejr a Carcosa, výstavu slovenského fotografa a tvůrce masek Petera Cwoky Murína a soutěže o ceny. Na akci se již lze přihlásit na Facebooku. Vstupné je zdarma!

17. 4. Horror na Světě knihy? Ano!

Po hodně dlouhé době se na největším knižním veletrhu v Čechách objeví samostatná horrorová beseda a soutěž! Název zní: Nebojte se hororů… a znáte je vůbec? Strašidelné příběhy se vyprávěly od pradávna a dodnes se těší velké oblibě. Proč se lidé rádi či neradi bojí, jak se buduje tíživá atmosféra a z čeho mají strach samotní autoři? O tom si s vámi povykládají spisovatelé a organizátoři HorrorConu Kristina Haidingerová (autorka románů Ti nepohřbení a Richardovy živé hračky) a Honza Vojtíšek (šéfredaktor jediného českého horrorového magazínu Howard). Pořad proběhne v rámci Fantasy & Sci-Fi bloku pod záštitou časopisu XB-1 v pravém křídle. Program na celý denVstupenkyUdálost na Facebooku

15. 4.

Na Fantasy Planet se objevila další pozitivní recenze. Její autorkou je spisovatelka a editorka Zuzana Hloušková.

5. 4.

Přijďte na první HorrorBazar – v pátek 27. 4. do klubu Necropolis v Praze (Velehradská 1436/18) ! Přineste, odneste… knihy, filmy i další předměty s hororovou tématikou pro prodej, darování, výměnu… pokec a drink od cesty. Vlezné samozřejmě gratis.

2. 4.

Na Slovensku se CZ horroru nebojí! O CZ horroru a HorrorConu ve slovenském kultovním literárním časopise Romboid

1. 4.

První recenze na loňský „HorrorConí“ sborník jsou venku:, práce na letošním v plném proudu!

19. 3.

Pěkný a přehledný článek o českém a slovenském literárním horroru za rok 2017 přinesl časopisu XB-1 překladatel Milan Žáček. Čtěte zde.

2. 2.

Zveme na 1. putovní setkání fanoušků horroru v roce 2018 – do Nosferatu

16. 1.

Hvězda Playboye a HorrorConu 2017 ANGEL WICKY v rozhovoru pro VANILI.CZ. .

12. 1 .

Vyšel rozhovor s organizátory na Dětech noci.

 .

10. 12.

Reportáže z HorrorConu 2017:

– PEVNOST 12/2017 (nyní na stáncích) – XB-1– DAGON– DĚTI NOCI– HOWARD .

.

25. 11.

. S fotkami jsme ještě neskončili! Ilustrátor Zdeněk Svoboda fotil všechny a všechno i přes to, že ho ten zatracený aparát poněkud zlobil. Nebylo jednoduché dát pro vás dohromady třetí album. Ale pokud jste se v předchozích dvou fotogaleriích nenašli, tady budete určitě 😀 .

23. 11.

. Další vydařené album přináší spisovatelka a fotografka Hanina Veselá. .

.

21. 11.

. A je tu první fotogalerie z HorrorConu2017 od půvabné fotografky Markét. .

.

19. 11.

. Milí horrorfans! HC2017 je za námi, a jsme plní dalších nápadů na HC2018! Také už známe finalisty literární soutěže O krvavý brk – pořadí je: .

. Šest nejlepších prací vyjde již v prosincovém čísle horrorového magazínu Howard, pro vítěze máme kromě literárního balíčku nachystanou podepsanou kresbu od Sandra Dragoje. Můžeme tedy také rovnou vyhlásit další ročník. Podmínky zůstávají totožné – na e-mail info@horrorcon.cz posílejte horrorové texty ne delší než 666 slov, v souboru Word nebo Libre office, a stihněte to do půlnoci 6. 6. 2018 😉 Přesné podmínky soutěže naleznete zde. . 19. 11. A je tu poslední rozhovor s autorem – na Vanili.cz ! .

16. 11. . To by nebyl Dark Velvet, aby si na akci nepřipravil něco speciálního. Letos to bude s námi sladěná edice vynikajícího rumu Don Papa. Mimo něj jsou připraveny pravé francouzské absinthy, ale i víno, pivo nebo třeba zelená. Samozřejmostí je něco na zub (masové koláče, chlebíčky, tousty i megavětrníky… vše vlastní výroby) a velmi miloučká… tak trochu nemrtvá obsluha… Stěny obou pater Dark Velvetu zdobí gotické tapety a římsu ďábelské malby Sandra Dragoje. ,

. 16. 11. . Dva organizátoři, spisovatelé a editoři stojící za vším tímhle šílenstvím, blázni, kteří dali všanc své (již beztak nalomené) duševní a psychické zdraví za návrat horroru do povědomí čtenářů, si pro vás společně také připravili několik zajímavých pořadů: „Literární projekty“ – představení chystaných projektů (nejen) pod záštitou HorrorConu, časopisu Howard a nakladatelství Netopejr (PÁ večer) „Neerotické psaní a jiné horrory“ – vtipný pořad s erotickým obsahem o tom, jak nedělat z erotiky horror a naopak (PÁ pozdě večer) „Hranice a meze horroru“ – debata o tom, je-li horror skutečně „omezený“, má-li vůbec někde nějaké hranice a kde jsou podle vás (SO v poledne). V oba dny vás provedou i třemi znalostními testy, v nichž můžete vyhrát zajímavé ceny, nebo za trest přijít k úhoně. Honza Vojtíšek si pak pro vás na páteční odpoledne připravil ještě dvě bonusové přednášky. O Asami – polonahé královně japonských krváků a o dětských záporácích napříč literaturou i filmem horrorového žánru s názvem „Horroroví spratci“. .

. 15. 11. . Stejně jako v minulých ročnících si i letos vzal výtvarnou sekci pod palec dvorní malíř Dark Velvetu, bohém, estét a nenapravitelný pokušitel ďábla – Sandro Dragoj. Sandro se ve své práci zabývá hlavně vlastními vizemi pekla a podsvětí, zpodobněními dávných bohů napříč kulturou jak Evropskou, tak Karibskou, nebo i zakázkovou tvorbou, kde si zanechává svůj osobitý styl. Dnes lze jeho díla vidět převážně v souvislosti právě s podnikem Dark Velvet a nebo v soukromých sbírkách, na přebalech knih, či bukletech CD metalových skupin. Svým příznivcům by chtěl sdělit „Žijme plnohodnotný, bohatý a nasycený život!“… Sandro mimo jiné uvede společnou vernisáž v pátek v 19hod.. .

. 14. 11. . Potvrzeno na poslední chvíli! Na HorrorCon2017 zavítá Kingovo TO společně s vynikajícím hercem a dabérem Pavlem Soukupem a dalšími tvůrci! Jak se dělá audiokniha? Co je na tom nejděsivějšího? Proč se vydavatelé budí ze snů zpocení hrůzou? A jak TO prožívají herci?  Natáčení audioknihy TO od Stephena Kinga byl naprostý horor! Tisícistránkový text, sedm interpretů a více než padesát hodin výsledné nahrávky… Hrůzné podrobnosti vám o TOM prozradí jeden z vypravěčů Pavel Soukup, krotitel herců – režisér Hynek Pekárek, redaktorka audioknihy Šárka Nováková a spisovatelka Františka Vrbenská, která o svých strašlivých zkušenostech z nahrávacího studia chystá reportáž.

13. 11. Představujeme další vystavující na HorrorConu2017, tentokráte jde tvorbu kresby. Štěpánka Pavlíková a Zdeněk Svoboda patří do ranku ilustrátorů horrormagazínu Howard. Zatímco Štěpánka se věnuje také figurativní malbě a tvorbě zachycující koloběh přírody, Zdeněk se postupně uchyluje ke komiksu (ilustroval mimo jiné plakát na letošní ErotiCon). Díla této dvojice doplní děsivé kresby tatéra a velkého milovníka horroru Filipa Kysela.

. 13. 11. . Již od začátku měsíce visí na stěnách v Dark Velvetu naše horrorová výstava. Její SLAVNOSTNÍ VERNISÁŽ PROBĚHNE 17. 11. v 19hod.. Postupně Vám ještě předem představíme všechny vystavující: Začneme kontroverzní umělkyní Creation of Besi, která vystavuje své fotografie s příběhem a odhaluje při tom témata, o kterých lidé většinou nechtějí mluvit – zavírají před nimi oči. Besi momentálně pracuje na třech dlouhodobých projektech. První se jmenuje Jack-stones nebo-li dětské hry. Jde o projekt zaměřený na horrorovou tvorbu a tvorbu s dětskými modely. Druhý, nejkontroverznější projekt, se jmenuje Sisters, ten pojednává o dvou sestrách, které jsou zachyceny v jejich nejpřirozenější podobě. Třetí nese název Stop violence a je pro autorku stěžejní. Má za úkol ukázat lidem, že svět není jen růžový a dějí se v něm ošklivě věci a bohužel i na těch nejmenších – na dětech. „Kdyby má tvorba otevřela oči jen jednomu člověku, má to smysl,“ říká autorka. Do budoucna plánuje ještě silnější témata. .

. 13. 11. . „Někdo to rád mrtvé“ – Další chutnou přednášku si chystá na sobotní odpoledne Hanina Veselá. Nekrofilie, též nekromancie je definována jako parafilie, tj. sexuální úchylka projevující se erotickou náklonností k mrtvolám. Stále vás to neodradilo? Jste-li dostatečně silná nátura, přijďte si poslechnout o projevech této nejdivnější z forem lásky v literatuře, filmu a umění.

. 12. 11. . Myslíte, že česká literatura přispěla do literárního hororu jen Arbesem a Erbenem? Naopak, vycházela spousta pozoruhodných románů a povídek. Český horor nabízel světově unikátní groteskno! Objevte zapomenuté klenoty hrůzostrašných, tragikomických vyprávění: Hrobník, Zlověstná madona, Háj satyrů, Pekla zplozenci, Železná košile, Vampyr, Ave Satan, Dáma s umrlčí lebkou… Jak souvisejí se světovým hororem? To nám poví významná literátka a bezvadná vypravěčka Františka Vrbenská v pátek ve 14hod.. .

. 11. 11. . Dalším křtěncem letošního HorrorConu bude „nekrokomedie“ HORDY Jana Pavlase – autora textů písní metalových uskupení Cult of Fire a Death Karma. Jeho první knihou je úspěšná Chilli kuchařka pro labužníky. Hordy zas budou o tom, jak správně servírovat lidské mozky… „V České republice vypukla zombie apokalypsa, která uvrhla celou zemi do zmatku a beznaděje. Najednou je všechno jinak. Kromě nekonečných zástupů nakažených bojují nově zrození hrdinové i sami se sebou, poněvadž náhlá katastrofa odhalila skryté ctnosti i slabosti lidské duše. Čtenář si bude muset sám odpovědět na otázku, zda jsou horší ti živí nebo ti mrtví.“ Nejsilnější stránkou románu Hordy je dynamický děj plný překvapivých zvratů, který je kořeněný spoustou akce, napětí a černého humoru.“ Kmotrou bude spisovatelka Kristina Haidingerová. .

. 10. 11. . Letos jsme oproti loňsku poněkud přitvrdili, to ale neznamená, že jsme úplně zapomněli na citlivější duše. O velmi zajímavý pohled na horror se v sobotu odpoledne postará nadaná básnířka a malířka Anna Korbelová, kterou mnozí fanoušci HorrorConu nebo Dark Party ve Velvetu již dobře znají… „Lidský život se potřebuje opírat o iluze. Pokud se člověk podívá do očí čisté pravdě, ztratí se ve světě beze smyslu. Cesta za smyslem světa může zase člověka svézt na scestí nekontrolovatelného klamu. Naše duše se pohybují volně v prostoru jako pod vodní hladinou, nahoru a dolů. Věčně hledáme rovnováhu, která nám neustále uniká. Největší horor člověka spočívá ve skutečnosti jeho vlastního života.“ .

. 9.  11. . Jste připraveni křičet? Těšte se na PSYCHOSHOW Dr. E. POCHY! Glorofikace těžkého kalibru v podání největšího psychopata slovenské literatury. Zombie, kanibalové a nadržení mimozemšťani! Vytržené dělohy a čokoládové fondue! Vydržíte až do konce???

. 9.  11. . Cosi temného se na nás chystá… „Pod hávem věčné paní noci vypadá vše jinak. Ať mluvíme o jasných barvách těšících naše oči za dne, ze kterých se vytratil všechen jas, či o oblých tvarech starých stromů, měnících se v pařáty démonů starších, než samotný čas. Jak teskná píseň meluzíny zvolna prolétává hranicemi světů, zdá se náhle, jakoby vše kolem utichlo. Neozývá se víc zádumčivé houkání sov, ztichl noční šelest listí, jen světlušky se seskupují v roztodivných rojích jsouce jediným, jasným bodem uprostřed temnoty. A rázem víme, že zde nejsme sami. Učíme děti, aby se nebály tmy, jsme si však dokonale jistí? Jsme o tom v dlouhých nočních hodinách sami dostatečně přesvědčení? Roj pohasne. Náhle vše obklopuje neprohlédnutelná tma. Snad si vzpomeneme, když jsme zdejšími končinami bloudili posledně – je to zapomenutý sen? Sen, který se nikdy nestačil zdát? Prchavá myšlenka, vzpomínka či touha? Co v osamění zůstalo obklopené odvěkým oceánem mezihvězdné prázdnoty, připojilo se k nekonečnému procesí stínů. Vždyť ty stíny jsou každým z nás. V těch stínech naše sny opět ožívají. A z černých zemí za oponou prosvítají na sametovém hávu samozvané vládkyně noci a snění útržky věků minulých i budoucích. Hodlám se přidat k její teskné, osamělé písni. Vyslechnout příběhy ze světů za zavřenými dveřmi. Budu rád, když se přidáte. Mohu vás po té cestě provést, neb jsem jí nesčetněkrát kráčel před vámi. Snad si pamatuji ty spletité cesty. Je jich třináct a každá je jiná.“ Autorem obálky nové knihy Dominika Rovera Fialy je známý výtvarník a infernalista Sandro Dragoj, který také povede křestní obřad… .

. 8. 11. . Angel Wicky – dívka s andělskou tváří zato ďábelskými nápady, je nejen úspěšnou fotomodelkou, pornoherečkou pracující na několika kontinentech, ale také režisérkou a hlavně experimentátorkou. Cítí se stejně dobře na titulní stránce Playboye jako v horrorové roli. Nedávno ztvárnila ženskou obdobu Pinheada – Hellraisera pro kanál Horrorporn.com . Ten klade velkou váhu nejen na erotický obsah, ale i skvěle provedené masky a horrorovou atmosféru. Na Angelině masce se podíleli stejní tvůrci, kteří mají na svědomí vzhled originálního Hellraisera. Na HorrorConu2017 se v sobotu večer můžete dozvědět ještě mnohem víc. Nejenže si film Pinhead pustíme, ale dostaví se i Angel Wicky osobně! .

. 7. 11. . Máskérskou show na sobotu 18. 11. si chystá fotograf Pavel Slaughter Jelínek a modelka Lada. Těšte se na nevídané věci a stvoření jedné velmi známé horrorové postavy! .

. 7. 11. . Jak se dorozumívají zombie? Čím se živí zombie-vegani? V půlhodinovém kurzu se naučíte základy andeadštiny a proniknete do hlubin prohnilého vědomí těch nejvíce utlačovaných nemrtvých. Informace vhodné do každodenního života a pro případ, že se na vás divně dívá dědeček. Z rakve. První lekce zdarma, za druhou se platí. A dobře vám tak, když si nevystačíte s jednou. Komediálně laděná přednáška od Diuka, autora zábavných povídek Deník zombíka. .

. 6. 11.  . Specialista na romantiku klukovských dobrodružství Jaroslav Foglar se ve svém díle nezalekl ani romantiky temnější, ze které vyrůstá hororový žánr. Byl mistrem ponuré atmosféry, záhad a po letech rozplétaných starých tragédií, a své hrdiny často paralyzoval dlouhodobým strachem, vystavoval okamžikům intenzívní hrůzy a konfrontoval se smrtí. Tyto motivy v jeho klíčových dílech komentuje Josef “choze” Blažek, hororový scenárista (Casa Carnivora, Třída smrti) a autor komiksových předkračování Foglarovy stínadelské trilogie Hlavolam ze Stínadel a Povstání Vontů. .

. 4. 11.  . Přijďte si potrénovat břišní svaly a svěrače! Už máme naplánovaný „teplý horror“ a dáme si navíc ještě horror jízlivý. A kdo jiný by mohl připravit pořádně šťavnatý pořad, než Petr Boček, nefalšovaný „blackhumorista“, takřka kráčející ve šlépějích páně Švandrlíka? Petr Boček bude tradičně číst své texty, v nichž se snoubí horror s jedovatým humorem. Půjde o ukázky z povídkových knih napsaných společně s kolegou Miloslavem Zubíkem (Mrazivé příběhy, Výprodej nočních můr), včetně chystané sbírky Nekrosarium. A možná dojde i na nějakou ukázku z románu Hrobořadí, případně o nejaktuálnější horrorové výplody. Kdo loni neviděl originální stresovou omalovánku, určitě na ni dojde i letos! A Zubík opět nepřijde. Existuje ten chlap vůbec? .

. 3. 11.  . Potvrzeno! Na HorrorCon dorazí šarmantní Zora Ulla Keslerová – československá představitelka nejedné hlavní role v italských horrorech jako Cannibal Ferox, Antropophagus, Lo squartatore di New York, Quando Alice ruppe lo specchio nebo Il Fantasma di Sodoma. V sobotu 18. 11. se můžete těšit na projekci jednoho z jejích horrorů a následnou diskusi, focení či autogramiádu se samotnou herečkou.

2. 11.  . Po horroru Ashes s Barbarrou Nedeljákovou je načase představit další film, který budeme na HC promítat. Vzpomínáte si ještě na Choking Hazard? U příležitosti 13. výročí premiéry chystáme pro fanoušky speciální pořad s názvem Bloody XMas LIGHT! Projekci filmu doprovodí komentáře Marka Dobeše a Jiřího Walkera Procházky.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1. 11.  . Představujeme prvního křtence letošního HorrorConu. Bude jím román MRTVÍ KRÁČÍ PO ZEMI: Život v ráji. Jde o druhý počin z postapokalyptického universa a čtvrtá kniha mladého autora Martina Štefka. A že ten „Život v ráji“ nakonec nebude žádný med už je jasné 😀 „Ještě než Kovboj potkal Em, ještě než došel na konec svojí cesty a posadil se vedle Stephena Kinga, dorazil na místo, které na první pohled vypadalo jako dokonalý ráj na zemi. Může existovat ráj, když mrtví kráčí po zemi?“ Křest a autogramiáda se uskuteční v sobotu 18. 11. cca kolem 15. hod., buďte u toho. .

  31. 10. Stvoření zombie: jed a magie! Netradiční a velmi zajímavou přednášku si na sobotní odpoledne chystá Veronika Šulcová, autorka knih o afrokaribských náboženstvích Santería: uctívání svatých na Kubě (2017) a Vúdú: magie a náboženství (2013). … Zombie, oživlí mrtví. Existují vůbec? Co je to zombie? Jak vznikají? Působí pouze jed? Dají se vyléčit? A jakou roli hrají v procesu zombifikace obávané tajné společnosti? Nenechte si ujít!

Fotka uživatele HorrorCon.

                  * 30. 10. „Na pražském HorrorConu 2017 bude černá mše i pornoherečka!“ – mediální partner – sci-fi Web Vanili.cz v tom jede s námi!

27. 10. Jste soutěživí a máte rádi adrenalinovou zábavu? Na HorrorConu2017 chystáme hned 4 kvízy, ve kterých si ověříme vaše znalosti horroru! No, a jelikož nechceme, aby to byla nuda, a jsme ten „jiný“ žánr, tak u nás se nebudou odměňovat vítězové, ale trestat poražení. Už se těšíte?

Fotka uživatele HorrorCon.

* 23. 10. Vážení hosté, pánové především! Naše sladká maskérka Míča (Zombiewalk Brno a Plzeň, Mystery Art Production) hledá na páteční maskovací workshop dobrovolníka, který by se ochotně vydal do jejích šikovných rukou! Hlásit se můžete v komentářích u akce nebo na e-mailu info@horrorcon.cz.

22. 10. Něco na zahřátí v sychravém listopadu? V sobotu 18. si dáme „Teplý horor“ 😀 Svérázný režisér, scénárista a žánrový expert Robert Poupátko si i do Prahy přiveze pořad, který měl na brněnské horrorconí linii nebývalý ohlas. Anotace: Doba se mění a s ní i její hrdinové. Minoritní postavy získávají stále větší zastoupení v moderním Hollywoodu až to začíná být otravné. Nebo snad ne? V přednášce „Teplý horor“ se zaměříme na homosexuální postavy v hororových filmech a seriálech. Na jejich vývoj a směřování a zjistíme jak moc velké má ve skutečnosti LGBT komunita v jednom z nejprogresivnějších žánrů všech dob zastoupení.

18. 10. Dalším hostem HorrorConu2017 bude herečka Barbara Nedeljáková. Sexy Slovenka na sebe upozornila rolí v řezničině Eliho Rotha Hostel (2005). Úspěch filmu byl v zahraničí mnohem větší než u nás, což se Barbara rozhodla zúročit – přestěhovala se do USA a začala hrát v amerických a britských snímcích. Svou lásku k horroru nezapře – k jejím dalším filmům patří „předapokalyptický“ Ashes (2010), zatím poslední regulérní část kukuřičné série Children of the Corn: Genesis (2011), lesní slasher Hike (2011) nebo komediální Strippers vs. Werewolwes (2012). Pozvali jsme Barbaru na pokec, tak si připravte otázky. A pak si pustíme film Ashes.

                  17. 10. Přesně za měsíc to vypukne! Pomalu dokončujeme program a je na čase začít představovat naše hosty a pořady. Jako první uvedeme už tradičního hosta, patronku Dark Velvetu a hlav-ně autorku dvou desítek historicko-horrorových románů – Jenny Nowak. Prozradíme, že Jenny pracuje na další knize, která dějově tentokráte doplní špičkovou „Čelákovickou sérii“! V sobotu 18. 11. budeme jako úplně první moci nahlédnout do dalších osudů Nočních lovců neboli Jiné rasy… Těch tichých, bledých stínů, které vás během mžiku mohou rozsápat na kusy a po krvavé hostině v klidu usnout ve vašich chladnoucích ostatcích…

10. 10. Mezi letošními hosty HorrorConu a spoluautory „horrorconího“ sborníku vítáme provozovatele stránek HorrorWeb, nakladatelství Golden Dog a autora tří románů Martina Štefka. Rozhovor zde.

9. 10. Dámy a pánové, už známe vítěze i poražené v lítém boji o nejlepší povídku soutěže O krvavý brk! Oficiální oznámení o výsledném umístění prací jednotlivých soutěžících a slavnostní předání cen proběhne v Praze na HorrorConu – v pátek 17.11. cca mezi 16-18hod..

30. 9. Vítáme první dámu na palubě! V „horrorconím“ sborníku „Ve špatný čas na špatném místě“ najdeme také atmosférickou povídku Haniny Veselé. Něco o jením vztahu nejen k horroru se dozvíte zde.

29. 8 . Mediální partner HorrorConu – portál Vanili.cz přináší rozhovor s naším novým autorem Dominikem Roverem Fialou

22. 8. Velmi zajímavý rozhovor s překladatelem Milanem Žáčkem přináší literární Web H7O

15. 8. FB akce HorrorConu spuštěna, hlásit se můžete zde

Rozpis pořadů linie HorrorConu na brněnském Con-ci:

8. 8. Zpověď již 7. účastníka literárního projektu Ve špatný čas na špatném místě. Čtěte zde.

31. 7. Náš mediální partner Vanili.cz přináší rozhovor se Svatoplukem Dosedělem.

26. 7. Jak pokračují práce na HorrorConím sborníku Ve špatný čas na špatném místě? Máme už 10 povídek po jazykových korekturách, pouhé 2 povídky ještě s korekturami bojují, hotovo je 6 ilustraci, logo a obrázek na obálku a poslední povídka by měla také být co nevidět hotova. Za povídku děkujeme a na „Špatném místě“ vítáme pana Svatopluka Doseděla, se kterým právě připravujeme rozhovor. Korektury i ilustrace bychom chtěli mít komplet nejpozději do konce srpna. Projekt bude představen 12. 8. v rámci Brněnské jednodenní linie HorrorConu na festivalu Con-ec – přijeďte a pozvěte své přátele!

VŠČNŠM hlavička2

17. 6.   Přinášíme rozhovor s Vladimírem Zábrodským, autorem mnoha povídek pro časopis XB-1 a zároveň dalším z přispěvatelů do připravované sbírky VE ŠPATNÝ ČAS NA ŠPATNÉM MÍSTĚ, projektu nakladatelství Netopejr a HorrorConu…

zabrodsky

6. 6. Soutěž o nejlepší horrorovou povídku  je uzavřena! Je vidno, že fanoušků tvrdšího žánru je napříč generacemi dost a dost – nejmladšímu soutěžícímu je osm let! Výsledky prvního kola by měly být známy do konce září.

SOUTĚŽLetáček2

24.4. Další zastávkou putovního setkání fanoušků horroru proběhne v Brně, v sobotu 12. 8. v rámci festivalu Con-ec! HorrorCon chystá speciální celodenní linii plnou literatury, soutěží i hudby!

5.4. Přiklepnuto – letošní HorrorCon bude dvoudenní! Připravte se na smršť toho nejlepšího od béčkových krváků po návrat k umění: promítání, čtení, soutěže, maskování, výstavy a speciální hosté! To vše na jedinečném místě se skvělou atmosférou na dosah spojů i ubytování!

3.4. Zveme vás na 2. putovní sraz fanoušků horroru, tentokrát do Plzně!

PLZEŇ

30.3. Další autor se upsal smůle a připojil se k našemu literárnímu projektu „VE ŠPATNÝ ČAS NA ŠPATNÉM MÍSTĚ“! Rozhovor s Petrem Bočkem.

Petr Boček

24.3. Sci-fi portál Vanili přináší další rozhovor s členem projektu „VE ŠPATNÝ ČAS NA ŠPATNÉM MÍSTĚ“Ivanem Kučerou!

Ivan Kučera

23.2. HorrorCon zveřejnil sebevražedný literární projekt: „VE ŠPATNÝ ČAS NA ŠPATNÉM MÍSTĚ“ aneb výbor toho nejlepšího, co vás může potkat v horroru! Autoři extrémní literatury z Čech a Slovenska spojili své síly a hromadně poslali své hrdiny a hrdinky do nerovného boje s nešťastnými náhodami. Co pěkného se na ně chystá? To se dozvíme právě v připravovaném sborníku Ve špatný čas na špatném místě.Sci-Fi portál Vanili – mediální partner HorrorConu – postupně položí pár otázek každému ze spolupachatelů. Jako první je na řadě editor, spisovatel a vydavatel horrormagazínu Howard – Honza Vojtíšek!

honza-vojtisek

20.2. ! Upřesnění podmínek soutěže „O krvavý brk“ : – Od každého autora můžeme přijmout pouze jednu práci. – Délka nesmí přesáhnout 666 slov včetně názvu povídky a jména autora. – Texty je možné konzultovat s dalšími autory i přímo s pořadateli soutěže na některém z „Putovních setkání fanoušků horroru.“ Zastávkami, které máte (vzhledem k termínu uzávěrky soutěže) šanci stihnout, jsou České Budějovice 25.3. a Plzeň koncem května. Těšíme se na vás i vaše příspěvky!  

Čtenářka

  9.2. Pozor! HorrorCon&Howard vyhlašují literární soutěž O krvavý brk! Skrývá se někde mezi vámi budoucí Clive Barker? HorrorCon & internetový magazín Howard hledají nové talenty! Pokud ve vás dřímá psavá duše a nemáte strach pořádně děsit okolí, je tato soutěž právě pro vás! Zašlete do půlnoci 6. 6. 2017 na e-mail: info@horrorcon.cz dosud nikde nepublikovanou horrorovou povídku na libovolné téma v českém nebo slovenském jazyce, ne však delší než 666 slov! Šest nejlepších prací postoupí do finále. Vyhlášení vítězů proběhne v Praze na HorrorConu 2017. Každý ze šesti finalistů zde obdrží cenu v podobě literárního horroru. Vítěz obdrží speciální ocenění soutěže. Vyjádříme se ke všem zaslaným povídkám. 6 nejúspěšnějších prací bude publikováno v internetovém horrorovém magazínu Howard. Tak na nic nečekejte, napojte brk do žil své fantazie a směle do toho!

2.2. Dobrý večer přátelé horroru! Ve společnosti s nakladatelstvím Netopejr a barem Dark Velvet pro vás již chystáme mnohá překvapení na letošní ročník HorrorConu! Pod záložkou „Koho a co plánujeme“  můžete již nyní vidět, že nám na HC2017 přislíbili účinkování i oblíbení autoři ze Slovenska, konat se bude také velké maskování a filmové projekce. Abychom vám ukrátili čas čekání, připravili jsme pro vás několik malých putovních „setkání fanoušků horroru“ určených především k výměně knih, filmů a názorů, nejlépe i k verbování nových posil a tvorbě dalšího programu Conu. První zastávkou budou již 25.3. České Budějovice a jejich proslulý HorrorBar Nosferatu! Přihlásit se můžete zde. Další zastávkou pak bude Plzeň. Sledujte a čtěte horrory, sledujte a čtěte nás!

Putovní srazy letáček