Archiv

 

Velectění přátelé Horroru!
Předně chceme poděkovat všem účinkujícím HC2019 – byli jste všichni do jednoho skvělí, dobře připravení i naladění! Obrovské díky patří vám, nejdražším horrorfans, že jste dokázali vytvořit tak skvělou atmosféru, děkujeme také celé skvělé Cross crew za pohodové zázemí a nakladatelství Golden dog a Netopejr za nášup nového čtiva.
Je to za námi – bohužel. Ale s každým dalším dnem se zase blížíme k příštímu ročníku, který plánujeme na listopad 2020!

18.11.

Všechna díla ze Zombího obludária již zdobí terasu Dark Velvetu a spoluvytváří tak neopakovatelné prostředí pro sobotní temné vstupy Petra Junka, Terezy Temnářky Matouškové a Haniny Veselé! Jak jste na tom s přípravami vy? Nezapomeňte, že pouze maskovaní nebo kostýmovaní dostanou welcomedrink!

zombifx

18.11.

Infernalisté představují svého speciálního hosta!
Anna Korbelová se dlouhodobě zajímá o religionistiku, psychologii, filosofii a filosofii umění. Je absolventkou oboru Učitelství estetické výchovy na Filosofické fakultě Masarykovy univerzity. V současné době studuje kresbu a malbu v soukromém ateliéru akademické malířky Petry Vichrové. Odjakživa inklinovala k mysticismu a temnotě a usilovala o nalezení smyslu života. Infernalismus pro ni představuje vytoužené zázemí její černé duše a tvořivého ducha.
Pro HorrorCon 2016 si Anna připravila přednášku na motivy díla C. G. Junga s názvem „Cesta za sebou samým.“

anna-korbelova

18.11.

Nevíte co k vánocům? Rozhodně knihu! Podpořte český a slovenský horror! Všechny exempláře (doslova) si navíc budete moci nechat přímo na místě podepsat od autorů!

knihy22

17.11.Spodní patro baru jest již také ve spárech pekelných výtvarníků…

infernoinferno2

 

 

 

 

 

 

 

 

16.11.

Hlavní partner HorrorConu – nakladatelství www.Netopejr.cz si pro HorrorCon2016 připravilo další knižní novinku! Sborník horrorových minipovídek s názvem Sto hororů ve sto slovech. Na knize spolupracovalo jedenáct autorů, z nichž budou až na dvě výjimky přítomni všichni: Mark E. Pocha, Honza Vojtíšek, Martin Štefko, Kristina Haidingerová, Adela Blažek Hrivnáková, Diuk, Jiří Šedý, Josef Blažek i Petr Boček a Miloslav Zubík, aby svazek nechali pokřtít a přečetli nějakou tu (opravdu krátkou) ukázku.
Víte co je to drabble? Chcete vědět, jak se autoři popasovali s miniaturním manévrovacím prostorem a vecpali horror do sta slov? Chcete se bavit tak dobře jako oni?
Křtít se bude kolem osmé a kmotrami knihy budou sličné spisovatelky Hanina Veselá a Tereza Temnářka Matoušková!

stoslov

16.11.

Nejen pozvánka na HC2016 v newsletteru Mystery Art Production – přečtěte si ranní tisk!

map1map2

15.11.

Již od dnešního dne chystá ZOMBÍ FX https://www.facebook.com/ZombihoObludarium/?fref=ts stylovou výzdobu v Dark Velvetu, a zítra bude pokračovat! Zručného maskéra můžete sledovat i na Instagramu: https://www.instagram.com/jakubzombifx/

FX

15.11.

HorrorCon 2016, tak jako minulý nultý ročník, bude moderovat démonický poeta Tomáš Floutek Metelka. Tentokrát ve své dosud nejtemnější (pro ty, co znají horror Ti nepohřbení, možná dobře známé) roli…

Metelka

13.11.

Slečny a dámy citlivějších povah, ani vy se nebojte vstoupit! Právě na vás bude na HorrorConu čekat náš poslední potvrzený host – autorka temně romantických klih Lada Jánská. Lada přiveze ukázku ze svého právě dokončovaného 4. díla s názvem Dryáda. Přijďte podpořit ji i její autorku!

dryada1 .

11.11.

Blížíme se do finále! Představujeme předposlední bod programu HC2016!
Černobílý, ponurý, ale i moderní a řádně brutální komiks Tisíc masek bratří Tesařových! Jak se svérázní obyvatelé jedné české vísky vyrovnávají s krvelačnými nepřáteli, satanismem nebo třeba incestem? Jak zareagují na příchod podivného cizince v masce? Jeden z autorů komiksu – Ilustrátor Jiří Tesař – nám povykládá nejen o tomto, ale zasvětí nás i do tvorby komiksu jako takového. Nechte se inspirovat třeba i k vlastní tvorbě na HorrorConu 2016!

10.11.

Tohle tajemství si nemůžeme nechat pro sebe! – Chystané překvapení spisovatelky Jenny Nowak je odhaleno! Nakladatelství Netopejr právě vydalo již velmi netrpělivě očekávanou desátou knihu Transylvánské ságy (zlí jazykové tvrdí dokonce že závěrečnou)!
Dílo nese název V řetězech a mimo tradičních hrdinů zde vystoupí také proslulý vojevůdce Attila. Kmotrou bude Kristina Haidingerová. Román je již nyní k dostání zde: http://www.netopejr.cz/…/jenny-nowak/jenny-nowak/v-retezech/ , na HorrorConu pak samozřejmě i s věnováním autorky.

v-retezech

9.11.

Pokoušel se napsat horror už od roku 2006, dle jeho vlastních slov se mu skutečně podařilo až třetí knihou s názvem Hypnosis – třetí velká destrukce. Jeho díla se pohybují na hranicích fantasy a thrilleru, pohrávají si s konspiračními teoriemi, náboženstvím, koncem světa a jinými dost těžkými tématy. Že není jednoduché namíchat správný poměr hrůzy, napětí a temnoty pro poctivý horrorový cocktail, vám povypráví budějovický autor a hudební nakladatel Petr Junek.

7.11.

Kolegové ze Slovenska věnovali letošnímu HorrorConu slušný masakříček – film Socialistický Zombi Mord. Jde o nefalšované béčko se vším všudy: potoky krve, akce, spoře oděné hrdinky a samozřejmě humor. Přijďte se pobavit u staromódní řezničiny našich východních sousedů! Mějte ale na paměti, že nejlepší zbraní proti nemrtvým je srp.
… Nebo také křovinořez sovětské výroby…

ZombiMord .
.

3.11.

Představujeme dvorní umělce Dark Velvetu – skupinu Infernalismus www.infernalismus.com. Svá temná díla, vyrvaná ze chřtánu pekelného na letošním HorrorConu vystaví Sandro Dragoj, Jan „Bathor“ Goll a Lenka Machová.
Jak zachytit na plátno temnotu? Jak zkrotit šelmu v každém z nás? Přinášíme rozhovor se Sandrem Dragojem… http://deti-noci.cz/…/sandro-dragoj-o-skupine-infernalismus/

2.11.

Další dámskou okrasou HorrorConu bude spisovatelka Hanina Veselá. Hanina aktuálně podporuje horrorový žánr v připravovaném sborníku českých autorek s názvem Žena se lvem (celý projekt můžete podpořit na startovači: https://www.startovac.cz/projekty/zena-se-lvem/), kterému věnovala lovecraftovskou povídku. Pro HorrorCon 2016 si připravila přednášku s názvem Poezie smrti, ve které můžete čekat např. pojednání o rozkladu těla, historky z krematoria a jiné záhrobní… delikatesy…

Hanina
31.10.

Vážení přátelé Horroru! Náš dlouho očekávaný Con se blíží. Zdalipak už máte připravené masky a kostýmy?
Víte, že každý kostýmovaný návštěvník dostane na uvítanou od Dark Velvetu welcomedrink?
A víte, že tři nejšílenější-nejděsivější-nebo prostě nejstylovější z vás, budou o půlnoci bohatě odměněni?
Inspirujte se v Zombiho Obludáriu! https://www.facebook.com/ZombihoObludarium/?fref=ts
PS.: Soutěže se nemohou zúčastnit organizátoři a hosté nalíčení v maskérně Mystery Art Production.

FX2

27.10.

S velkou radostí oznamujeme, že jedním z filmů, které budete moci na HorrorConu shlédnout, bude velmi zdařilý a úspěšný studentský počin LesaPán! A nejen to, v programu je zařazena i beseda s tvůrci, ve které se dozvíte vše o porodních bolestech rodičů, tohoto děsivého dítka…
https://www.youtube.com/watch?v=1ZdvvT_vLc4

lesapan

25.10.

Přiléváme do HorrorConu mladou dívčí krev! Naši temnou oslavu ozvláštní nejen svým půvabem Tereza „Temnářka“ Matoušková. Mladá fanynka tvrdé hudby, spisovatelka a pořadatelka Literárních dílen vyrve kus ze svého světa Podmoří (http://www.podmori.cz/) a představí nám poslední a doposud nejtemnější díl knižní série z tohoto světa s názvem Děti vánice.

23.10.

Dalším hostem HorrorConu bude spisovatel, humorista a historik Petr Boček. Petr má na svědomí pěknou řádku horrorových příběhů (např. v 7 Antologiích českého horroru, Výprodej nočních můr), přispíval ale také např. do humoristického měsíčníku Trnky Brnky a napsal třeba Vlastivědu Lanškrounska. Tento zajímavý autor pokřtí na letošním HorrorConu svůj nový román Hrobořadí, a dá vám z něho ochutnat.
Připravte se, že půjde o slušnou flákotu děsu a toho nejčernějšího humoru!
http://www.databazeknih.cz/autori/petr-bocek-44129

21.10.

Představujeme první dámu nejen letošního HorrorConu. Patronka Dark Velvetu, dvorní spisovatelka nakladatelství Netopejr, autorka dvou desítek opakovaně vydávaných knih – k našemu velkému potěšení většinou horrorových a pěkně krvavých, se letos stane kmotrou nových křtěných děl!
Která to budou, to vás zatím necháme ještě… tápat v temnotách…
Jenny pro vás mezitím přichystá ještě jedno pekelně žhavé překvapení!

13153311_2046259415599453_282590440_n13692566_2090372257854835_2490154237320312998_n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20.10.

…Milé děti, filmový maskér ZOMBÍ FX přiveze na HorrorCon své půvabné a roztomilé plastiky. Přijďte do Dark Velvetu osobně se s nimi seznámit…
04https://www.facebook.com/ZombihoObludarium/?fref=ts

0501

 

 

19.10.

Těšte se na vernisáž horrorových fotografií a maskování naživo!
Na HorrorCon dorazí maskéři z plzeňské umělecké skupiny MYSTERY ART PRODUCTION! Kromě výstavy působivých fotografií proběhne také ukázkové maskování a maskování vás – velectěných hostí – na objednávku. Přijďte, a svěřte se do rukou správně šílených profesionálů!
https://www.facebook.com/mysteryartproduction/?fref=ts

MAP

18.10.

Představujeme dalšího hosta letošních oslav děsu a tajmena, je jím milovník divoké přírody, dobrodruh, překladatel sci-fi a horrorů, spolupořadatel plzeňských literárních večerů s názvem „Mladé tužky“ a hlavně vynikající a mnohokrát oceněný povídkař a spisovatel Miroslav Valina. Míra návštěvníkům představí své poslední dílo – napínavý a mystický román Vlčí pouto, který vás uvede do temného Krušnohoří… http://www.valina.cz/

 17. 10.

Představujeme prvního účinkujícího na HorrorConu, kerým není nikdo jiný, než autor desítek horrorových povídek, redaktor a editor Honza Vojtíšek. Honza vám natluče do hlavy, že existuje horrorový čtvrtletník Howard (o kterém určitě všichni víte, a kdyby ne, hlavně to za žádnou cenu nesmíte přiznat!), a proslýchá se také, že některý ze sborníků, které má tento nesvatý muž na svědomí, stihne na HorrorConu po právu …křest…