Anotace pořadů

Jenny Nowak – Autorské čtení 3. dílu Nočních lovců

Jenny Nowak znovu otevírá Čelákovickou ságu!  Ano, je to tak. Minulý rok u nás Jenny Nowak, autorka dvaceti vynikajících knih, křtila údajně závěrečný díl své Transylvánské ságy. Ság má ale autorka na svědomí více. Kdo by neznal Jinou rasu neboli Noční lovce – dva špičkové a velmi vysoce hodnocené horrorové romány? Ano, dalšího příběhu se dočká sága Čelákovická a HorrorCon bude úplně prvním místem, kde zazní kousek právě rozepsaného díla.

Mark E.Pocha – Jste připraveni křičet? (Psychoshow Dr. E. Pochy)

Glorofikace těžkého kalibru v podání největšího psychopata slovenské literatury. Zombie, kanibalové a nadržení mimozemšťani! Vytržené dělohy a čokoládové fondue! Vydržíte až do konce???

Františka Vrbenská – Historie hororu: česká stopa v žánru

Myslíte, že česká literatura přispěla do literárního hororu jen Arbesem a Erbenem? Naopak, vycházela spousta pozoruhodných románů a povídek. Český horor nabízel světově unikátní groteskno! Objevte zapomenuté klenoty hrůzostrašných, tragikomických vyprávění: Hrobník, Zlověstná madona, Háj satyrů, Pekla zplozenci, Železná košile, Vampyr, Ave Satan, Dáma s umrlčí lebkou… Jak souvisejí se světovým hororem?

Marek Dobeš(BMX) – Bloody XMas LIGHT

13 let od premiéry filmu Choking Hazard s komentářem tvůrce a následná diskuze – Marek Dobeš a Jiří Walker Procházka. (Krátké filmy CZ, Krátké filmy ze světa)

Martin Štefko – křest románu Mrtví kráčí po zemi: Život v ráji

Ještě než Kovboj potkal Em, ještě než došel na konec svojí cesty a posadil se vedle Stephena Kinga, dorazil na místo, které na první pohled vypadalo jako dokonalý ráj na zemi. Může existovat ráj, když mrtví kráčí po zemi?

Veronika Šulcová – Stvoření zombie: jed a magie

Anotace: Zombie, oživlí mrtví. Existují vůbec? Co je to zombie? Jak vznikají? Působí pouze jed? Dají se vyléčit? A jakou roli hrají v procesu zombifikace obávané tajné společnosti? Přednáší Veronika Šulcová, autorka knih o afrokaribských náboženstvích Santería: uctívání svatých na Kubě (2017) a Vúdú: magie a náboženství (2013).

Petr Boček – Autorské čtení

Petr Boček bude tradičně číst své texty, v nichž se snoubí horror s jedovatým humorem. Půjde o ukázky z povídkových knih napsaných společně s kolegou Miloslavem Zubíkem (Mrazivé příběhy, Výprodej nočních můr), včetně chystané sbírky Nekrosarium.  A možná dojde i na nějakou ukázku z románu Hrobořadí, případně o nejaktuálnější horrorové výplody. Kdo loni neviděl originální stresovou omalovánku, určitě na ni dojde i letos! A Zubík opět nepřijde. Existuje ten chlap vůbec? To se na HorrorConu také dozvíte.

Dominik Rover Fiala – Křest knihy Za oponou

Pod hávem věčné paní noci vypadá vše jinak. Ať mluvíme o jasných barvách těšících naše oči za dne, ze kterých se vytratil všechen jas, či o oblých tvarech starých stromů, měnících se v pařáty démonů starších, než samotný čas.  Jak teskná píseň meluzíny zvolna prolétává hranicemi světů, zdá se náhle, jakoby vše kolem utichlo. Neozývá se víc zádumčivé houkání sov, ztichl noční šelest listí, jen světlušky se seskupují v roztodivných rojích jsouce jediným, jasným bodem uprostřed temnoty. A rázem víme, že zde nejsme sami.

            Učíme děti, aby se nebály tmy, jsme si však dokonale jistí? Jsme o tom v dlouhých nočních hodinách sami dostatečně přesvědčení? Roj pohasne. Náhle vše obklopuje neprohlédnutelná tma. Snad si vzpomeneme, když jsme zdejšími končinami bloudili posledně – je to zapomenutý sen? Sen, který se nikdy nestačil zdát? Prchavá myšlenka, vzpomínka či touha? Co v osamění zůstalo obklopené odvěkým oceánem mezihvězdné prázdnoty, připojilo se k nekonečnému procesí stínů. Vždyť ty stíny jsou každým z nás. V těch stínech naše sny opět ožívají. A z černých zemí za oponou prosvítají na sametovém hávu samozvané vládkyně noci a snění útržky věků minulých i budoucích.

            Hodlám se přidat k její teskné, osamělé písni. Vyslechnout příběhy ze světů za zavřenými dveřmi. Budu rád, když se přidáte. Mohu vás po té cestě provést, neb jsem jí nesčetněkrát kráčel před vámi. Snad si pamatuji ty spletité cesty. Je jich třináct a každá je jiná.

Robert Poupátko – Teplý horror

Anotace: Doba se mění a s ní i její hrdinové. Minoritní postavy získávají stále větší zastoupení v moderním Hollywoodu až to začíná být otravné. Nebo snad ne? V přednášce „Teplý horor“ se zaměříme na homosexuální postavy v hororových filmech a seriálech. Na jejich vývoj a směřování a zjistíme jak moc velké má ve skutečnosti LGBT komunita v jednom z nejprogresivnějších žánrů všech dob zastoupení.

Anna Korbelová – Vraťte mi moje iluze

Anotace: Lidský život se potřebuje opírat o iluze. Pokud se člověk podívá do očí čisté pravdě, ztratí se ve světě beze smyslu. Cesta za smyslem světa může zase člověka svézt na scestí nekontrolovatelného klamu. Naše duše se pohybují volně v prostoru jako pod vodní hladinou, nahoru a dolů. Věčně hledáme rovnováhu, která nám neustále uniká. Největší horor člověka spočívá ve skutečnosti jeho vlastního života.

Diuk – Andeadština aneb vše, co jste si přáli vědět o zombících, ale nestálo vám za to se zeptat

Jak se dorozumívají zombie? Čím se živí zombie-vegani? V půlhodinovém kurzu se naučíte základy andeadštiny a proniknete do hlubin prohnilého vědomí těch nejvíce utlačovaných nemrtvých. Informace vhodné do každodenního života a pro případ, že se na vás divně dívá dědeček. Z rakve. První lekce zdarma, za druhou se platí. A dobře vám tak, když si nevystačíte s jednou. Komediálně laděná přednáška od Diuka, autora zábavných povídek Deník zombíka.

Jan Pavlas – Křest knihy Hordy

Dalším křtěncem letošního HorrorConu bude horrorový román HORDY Jana Pavlase – autora textů písní metalových uskupení Cult of Fire a Death Karma. Jeho první knihou je úspěšná Chilli kuchařka pro labužníky. Hordy zas budou o tom, jak správně servírovat lidské mozky… „V České republice vypukla zombie apokalypsa, která uvrhla celou zemi do zmatku a beznaděje. Najednou je všechno jinak. Kromě nekonečných zástupů nakažených bojují nově zrození hrdinové i sami se sebou, poněvadž náhlá katastrofa odhalila skryté ctnosti i slabosti lidské duše. Čtenář si bude muset sám odpovědět na otázku, zda jsou horší ti živí nebo ti mrtví. Nejsilnější stránkou románu Hordy je dynamický děj plný překvapivých zvratů, který je kořeněný spoustou akce, napětí a černého humoru.“

Hanina Veselá – Někdo to rád mrtvé

Nekrofilie, též nekromancie je definována jako parafilie, tj. sexuální úchylka projevující se erotickou náklonností k mrtvolám. Stále vás to neodradilo? Jste-li dostatečně silná nátura, přijďte si poslechnout o projevech této nejdivnější z forem lásky v literatuře, filmu a umění.

Josef Blažek – Horor ve foglarovkách

Specialista na romantiku klukovských dobrodružství Jaroslav Foglar se ve svém díle nezalekl ani romantiky temnější, ze které vyrůstá hororový žánr. Byl mistrem ponuré atmosféry, záhad a po letech rozplétaných starých tragédií, a své hrdiny často paralyzoval dlouhodobým strachem, vystavoval okamžikům intenzívní hrůzy a konfrontoval se smrtí. Tyto motivy v jeho klíčových dílech komentuje Josef “choze” Blažek, hororový scenárista (Casa Carnivora, Třída smrti) a autor komiksových předkračování Foglarovy stínadelské trilogie Hlavolam ze Stínadel a Povstání Vontů.

 

Honza Vojtíšek a Kristina Haidingerová – organizátoři…

Dva spisovatelé a editoři stojící za vším tímhle šílenstvím, blázni, kteří dali všanc své (již beztak nalomené) duševní a psychické zdraví za návrat horroru do povědomí čtenářů, si pro vás společně také připravili několik zajímavých pořadů: „Literární projekty“ – představení chystaných projektů (nejen) pod záštitou HorrorConu, časopisu Howard.a nakladatelství Netopejr (PÁ večer) „Neerotické psaní a jiné horrory“ – vtipný pořad s erotickým obsahem o tom, jak nedělat z erotiky horror a naopak (PÁ pozdě večer) „Hranice a meze horroru“ – debata o tom, je-li horror skutečně „omezený“, má-li vůbec někde nějaké hranice a kde jsou podle vás (SO v poledne). V oba dny vás provedou i třemi znalostními testy, v nichž můžete vyhrát zajímavé ceny, nebo za trest přijít k úhoně. Honza Vojtíšek si pak pro vás na páteční odpoledne připravil dvě přednášky. O Asami – polonahé královně japonských krváků a o dětských záporácích napříč literaturou i filmem horrorového žánru s názvem „Horroroví spratci“.

VÝSTAVY:

Sandro Dragoj

Sandro Dragoj narozený roku 1985 v Roudnici nad Labem žijící v Praze a Štětí se ve své práci zabývá hlavně vlastními vizemi pekla a podsvětí, zpodobněními dávných bohů napříč kulturou jak Evropskou, tak Karibskou, nebo i zakázkovou tvorbou, kde si zanechává svůj osobitý styl. Dnes lze jeho díla vidět převážně v souvislosti s podnikem Dark Velvet a nebo v soukromých sbírkách, přebalech knih, či bukletech CD metalových skupin. Svým příznivcům by chtěl sdělit „Žijme plnohodnotný, bohatý a nasycený život!“…

Creation of Besi

kontroverzní umělkyně, která vystavuje své fotografie s příběhem a odhaluje při tom témata, o kterých lidé většinou nechtějí mluvit – zavírají před nimi oči. Besi momentálně pracuje na třech dlouhodobých projektech. První se jmenuje Jack-stones nebo-li dětské hry. Jde o projekt zaměřený na horrorovou tvorbu a tvorbu s dětskými modely. Druhý, nejkontroverznější projekt, se jmenuje Sisters, ten pojednává o dvou sestrách, které jsou zachyceny v jejich nejpřirozenější podobě. Třetí nese název Stop violence a je pro autorku stěžejní. Má za úkol ukázat lidem, že svět není jen růžový a dějí se v něm ošklivě věci a bohužel i na těch nejmenších – na dětech. „Kdyby má tvorba otevřela oči jen jednomu člověku, má to smysl,“ říká autorka. Do budoucna plánuje ještě silnější témata.

Filip Kyselo

Milovník horroru, tatér působící v Příbrami, Praze i na Slovensku (v zastoupení)

Štěpánka Pavlíková

Ilustrátorka magazínu Howard, věnuje se také figurativní malbě a tvorbě zachycující koloběh přírody

Zdeněk Svoboda

Ilustrátor magazínu Howard, uchyluje ke komiksu (ilustroval mimo jiné plakát na letošní ErotiCon)

FILMY:

Choking Hazard

Pinhead (HorrorPorn)

2x Série filmových kraťasů

MASKÉŘI:

Pavel Slaughter Jelínek

Máskérskou show na sobotu 18. 11. si chystá fotograf Pavel Slaughter Jelínek a modelka Lada. Těšte se na nevídané věci a stvoření jedné velmi známé horrorové postavy!

Míča z Mystery Art Production

Vážení hosté, pánové především! Naše sladká maskérka Míča (Zombie Walk Brno a Plzeň, Mystery Art Production) hledá na páteční maskovací workshop dobrovolníka, který by se ochotně vydal do jejích šikovných rukou! Hlásit se můžete v komentářích nebo na e-mailu info@horrorcon.cz.

AUDIOKNIHA:

TO

Jak se dělá audiokniha? Co je na tom nejděsivějšího? Proč se vydavatelé budí ze snů zpocení hrůzou? A jak TO prožívají herci? Natáčení audioknihy TO od Stephena Kinga byl naprostý horor! Tisícistránkový text, sedm interpretů a více než padesát hodin výsledné nahrávky… Hrůzné podrobnosti vám o TOM prozradí jeden z vypravěčů Pavel Soukup, krotitel herců – režisér Hynek Pekárek, redak-torka audioknihy Šárka Nováková a spisovatelka Františka Vrbenská, která o svých strašlivých zkušenostech z nahrávacího studia chystá reportáž.

FILMOVÉ HEREČKY:

Barbara Nedeljáková

Československá rodačka z Bánské Bystrice Barbara Nedeljáková na sebe upozornila druhou nejvýraznější rolí v řezničině Eliho Rotha Hostel (2005). Úspěch Hostelu, který byl v zahraničí mnohem větší než u nás, se rozhodla zúročit, přestěhovala se do USA a začala hrát v zahraničních filmech hlavně v USA a Velké Británii. K hororu se vracela často, např. ve virovém filmu Ashes (2010), zatím poslední regulérní části kukuřičné série Children of the Corn: Genesis (2011), lesním slasheru Hike (2011) nebo komediálním Strippers vs. Werewolwes (2012).

Zora Ulla Keslerová

Na HorrorCon dorazí šarmantní Zora Ulla Keslerová – československá představitelka nejedné hlavní role v italských horrorech jako Cannibal Ferox, Antropophagus, Lo squartatore di New York, Quando Alice ruppe lo specchio nebo Il Fantasma di Sodoma. V sobotu 18. 11. se můžete těšit na projekci jednoho z jejích horrorů a následnou diskusi, focení či autogramiádu se samotnou herečkou.

Angel Wicky

Angel Wicky – dívka s andělskou tváří zato ďábelskými nápady, je nejen úspěšnou fotomodelkou, pornoherečkou pracující na několika kontinentech, ale také režisérkou a hlavně experimentátorkou. Cítí se stejně dobře na titulní stránce Playboye jako v horrorové roli. Nedávno ztvárnila ženskou obdobu Pinheada – Hellraisera pro kanál Horrorporn.com. Ten klade velkou váhu nejen na erotický obsah, ale i skvěle provedené masky a horrorovou atmosféru. Na Angelině masce se podíleli stejní tvůrci, kteří mají na svědomí vzhled originálního Hellraisera. Na HorrorConu2017 se v sobotu večer můžete dozvědět ještě mnohem víc. Nejenže si film Pinhead pustíme, ale dostaví se i Angel Wicky osobně!

SOUTĚŽE:

Znalostní kvíz o ceny

Poznávačka záběrů/filmové foto

Soutěž o nejlepší kostým/masku