Na HorrorConu 2021 jsme pokřtili naši největší antologii!

Další představení knihy proběhne 26. 2. v Brně, Hybešova 46, na akci NIGROR!

Recenzenti píší:

„Jinak jsou ale bez výjimky všichni autoři v práci se strachem důslední a efektivní. Chápou, že pokud se o postavy v jejich povídkách máme bát, musejí to být silné a propracované charaktery, s nimiž se dokážeme ztotožnit, rozumět jejím myšlenkovým pochodům.“ (IDnes)
„Všechno k sobě sedí a dohromady vytváří úžasný hororový komplet, který si zaslouží hodně velkou pozornost.“ (Sanctuary)
„Znáte ty odstavce, které si přečtete a úplně vás odzbrojí? Tady je jich spousta. Krásná práce z jazykem a různorodostí témat. Tohle se opravdu povedlo.“ (Čteme české autory)
„…Antologií „České temno“ byl vztyčen ukázkový monolit místní hororové literatury“ (LukBook)
.
Údaje ke knize:
.

Tajemno a temnota – obojí stejnou měrou láká jako děsí. Vyprávění plná přízraků, netušených hrůz, napětí, zoufalství i naděje odpradávna přitahují.
V této bohatě ilustrované antologii, která vzdává hold domácím klasikům žánru, najdete příběhy inspirované sny, povídačkami i skutečnými událostmi, a hlavně českou kotlinou.
Kniha České temno přináší průřez tuzemským literárním hororem za posledních dvacet let a představuje jak nejvýraznější autory žánru, tak i jeho nové tváře.

Sestavila Kristina Haidingerová / Autoři: Miroslav Pech, Otomar Dvořák, Vladimír Pospíchal, Argonantus, Svatopluk Doseděl, Alexandra Haverská, Pavel Renčín, Anna Šochová, Ondřej Kocáb, Honza Vojtíšek, Renata Bočková, Božena Čechalová, Hanina Veselá, Petr Boček, Lenny Ka, Kristina Haidingerová /  Obálka: Jiří Dvorský a Michal Březina / Předmluva: Martin Jiroušek / Ilustrace: Jiří Dvorský / Stran: 408 / Formát: 1125×195 / Paperback ISBN 978-80-88067-37-5 / Nakladatel: Golden Dog – Martin Štefko / 2021/ Kmotr: Martin Jiroušek

KOUPIT

O knize napsali/řekli:

Videorecenze Tomáše Martona

Recenze (iDNES)

Recenze (GAMESMAG)

Recenze (Čteme české autory)

Recenze (Sanctuary)

Recenze (LukBook)

Recenze (FantasyScifiSvět)

Recenze (GoldenDog)

Recenze (Děti noci)

Ukázka (Děti noci)

Tip (Region Plneň)

Pevnost 12/2021 (na objednání)

XB-1 02/2022 (na stáncích)

Zanechte komentář