HorrorCon ve spolupráci s nakladatelstvím Carcosa chystá první bizarro antologii domácích i zahraničních autorů!
Fantastika má množství podob a snad ještě více subžánrů. Někdy z toho jde až hlava kolem. A pak je tu bizzaro fiction, relativně nový směr, který se u nás teprve zabydluje, a ten má všechny „škatulky“ na háku. Nevěříte? Zkuste si přečíst kteroukoli knihu Carltona Mellicka III. a pochopíte. Je pravda, že krom pár dalších povídek, u nás z bizarra zatím moc nevyšlo, a právě to bychom chtěli změnit. A také dokázat, že tady existují autoři, kteří umí pořádně popustit uzdu své fantazii.
Bizarro je chytrá past na literární kritiky, neboť se nebojí zkřížit různé žánry, a překroutit je k obrazu svému. Určitou absurdností postav a příběhové linie to začíná, ale rozhodně nekončí. I proto v bizarro často narazíme na hororovou komedii, která je sama o sobě cynickým fantaskním protimluvem. Nechybí zde ani satira či groteska, stejně jako zdeformované tradiční náměty sci-fi, fantasy, dobrodružství, tajemna, heroismu, akčního žánru, krvavého gore, nespoutané erotiky či patetičnosti červené knihovny, a to vše servírované s kořenícími prvky dadaismu, surrealismu, avantgardy, new weird a mnoha dalších příchutí. Žánr, který kritikům způsobuje těžkou hlavu, naopak dává autorům volnou ruku. Dovoleno je vše, mimo zažitých klišé. I když i ta se dají použít… ale pak to s nimi musí dopadnout asi jako se sedláky u Chlumce.
V připravované antologii pod patronací HorrorConu autorům nabízíme možnost vydat se do dosud neprobádaných zákoutí vlastní mysli, které nestřeží žádný morální cenzorský šotek. Chcete se přidat, přijmout naši výzvu a dokázat, že i ve zdejších luzích a hájích umíme pořádně zatopit pod kotlem totálně nespoutané fikce? Není nic jednoduššího, než napsat vlastní bizarro povídku a poslat nám ji. Ty nejlepší se pak v příštím roce objeví v chystané antologii.
Uzávěrka pro zaslání povídek je 1. 12. 2021.
Rozsah textu by měl odpovídat definici povídka.
  • krátká povídka (9 001 až 30 000 znaků)
  • povídka (30 001 až 90 000 znaků)
Své práce zasílejte na info@horrorcon.cz.
Editory antologie budou Roman Bílek a Kristina Haidingerová.
 

Zanechte komentář