„Jestli někde česká literatura momentálně drží prst na stříkající tepně doby, tak právě v hororu.“ (Boris Hokr, ČT Art)

„V podání českých autorů je bizarro surrealistickým průnikem biopunku a body horroru s komediální nadsázkou.“ (Jakub Marek, XB-1)

První bizarro antologie domácích autorů HorrorConu a Carcosy získává výborná hodnocení, objevuje se v anketách a TOP10 a byla nominována na Magnesii Literu!

Fantastika citlivě reaguje na změny reálného světa, promítá je do námětů i literární formy. Nachází nové umělecké prostředky a subžánry. Bizarní fikci v tuzemské premiéře zastupuje antologie třinácti českých povídek. Využívají prvky absurdity, satiry, černého humoru a grotesky, přitom znepokojují, děsí, záměrně odpuzují. Útočí na konformní představy, pronikají pod povrch skutečnosti a s chutí šokují. V tvůrčí symbióze se propojuje paleta surrealismu, punku a postmodernismu se všemi odstíny hororu. Mrazivě hravé povídky někdy sledují anekdotickou linku, jindy rafinovaně proniknou do podvědomí. Využívají popkulturní narážky, necouvnou před sexem, naturalistickými scénami a psychedelickými momenty. Staví na ztřeštěné invenci a sugestivním obrazu. Humorně drastické situace odkrývají strach z osamění, nepochopení a selhání, z imperativů moderní komunity a technologií, ze vztahových iluzí, smrti a bolesti. Osobité povídky rezonují v nádherně bizarní hororové harmonii, v záviděníhodné originalitě, s osvobozující energií umělecké i lidské katarze. (Magnesia Litera)

Autory povídek jsou: Petr Boček, Michaela Kubíčková, Jiří Sivok, Karel Doležal, e. corché, Martin Novák, Vilém Koubek, Ivan Adamovič, Tomáš Marton, Xerodoth Sigmius, Ondřej Doležal, Petr Stančík, Roman Bílek a Carlton Mellick III

Knihu stylově pokřtila patronka české fantastiky Františka Vrbenská na HorrorConu2022.

O knize píší:

Anketa Seznam Zprávy

TOP10 ČT Art

Videorozhovor s editory

Rozhovor s editory

Anotace: Antologie nespoutané fantastiky – česká odpověď na bizarro fiction, americký undergroundový fenomén posledních let. Přijměte pozvání do podivuhodného města, které tepe neotřelými nápady a výstředními vizemi, kde se snoubí vysoké s nízkým, hrůznost s humorem. Třináct dosud nepublikovaných povídek českých autorů a jako bonus Lízománie, sladká tečka z pera duchovního otce bizarra.

Sestavili: Kristina Haidingerová a Roman Bílek/ Autoři: Petr Boček, Michaela Kubíčková, Jiří Sivok, Karel Doležal, e. corché, Martin Novák, Vilém Koubek, Ivan Adamovič, Tomáš Marton, Xerodoth Sigmius, Ondřej Doležal, Petr Stančík, Roman Bílek a Carlton Mellick III/ obálka: Ed Mironiuk/ Předmluva: Milan Žáček/ Stran: 344/ Formát: 135×205/ Paperback ISBN 978-80-88243-68-7/ Nakladatel: Carcosa/ 2022/ Kmotra: Františka Vrbenská 

KOUPIT

DALŠI KNIHY EDICE HORRORCON

 

Zanechte komentář