HorrorCon ve spolupráci s nakladatelstvím Carcosa vydali první bizarro antologii domácích autorů!
Fantastika má množství podob a snad ještě více subžánrů. Někdy z toho jde až hlava kolem. A pak je tu bizzaro fiction, relativně nový směr, který se u nás teprve zabydluje, a ten má všechny „škatulky“ na háku. Nevěříte? Zkuste si přečíst kteroukoli knihu Carltona Mellicka III. a pochopíte. Je pravda, že krom pár dalších povídek, u nás z bizarra zatím moc nevyšlo, a právě to bychom chtěli změnit. A také dokázat, že tady existují autoři, kteří umí pořádně popustit uzdu své fantazii.
Bizarro je chytrá past na literární kritiky, neboť se nebojí zkřížit různé žánry, a překroutit je k obrazu svému. Určitou absurdností postav a příběhové linie to začíná, ale rozhodně nekončí. I proto v bizarro často narazíme na hororovou komedii, která je sama o sobě cynickým fantaskním protimluvem. Nechybí zde ani satira či groteska, stejně jako zdeformované tradiční náměty sci-fi, fantasy, dobrodružství, tajemna, heroismu, akčního žánru, krvavého gore, nespoutané erotiky či patetičnosti červené knihovny, a to vše servírované s kořenícími prvky dadaismu, surrealismu, avantgardy, new weird a mnoha dalších příchutí. Žánr, který kritikům způsobuje těžkou hlavu, naopak dává autorům volnou ruku. Dovoleno je vše, mimo zažitých klišé. I když i ta se dají použít… ale pak to s nimi musí dopadnout asi jako se sedláky u Chlumce.
Knihu stylově pokřtí patronka české fantastiky Františka Vrbenská právě na HorrorCOnu2022!

Anotace:Antologie nespoutané fantastiky – česká odpověď na bizarro fiction, americký undergroundový fenomén posledních let. Přijměte pozvání do podivuhodného města, které tepe neotřelými nápady a výstředními vizemi, kde se snoubí vysoké s nízkým, hrůznost s humorem. Třináct dosud nepublikovaných povídek českých autorů a jako bonus Lízománie, sladká tečka z pera duchovního otce bizarra.

Sestavili: Kristina Haidingerová a Roman Bílek/ Autoři: Petr Boček, Michaela Kubíčková, Jiří Sivok, Karel Doležal, e. corché, Martin Novák, Vilém Koubek, Ivan Adamovič, Tomáš Marton, Xerodoth Sigmius, Ondřej Doležal, Petr Stančík, Roman Bílek a Carlton Mellick III/ obálka: Ed Mironiuk/ Předmluva: Milan Žáček/ Stran: 344/ Formát: 135×205/ Paperback ISBN 978-80-88243-68-7/ Nakladatel: Carcosa/ 2022/ Kmotra: Františka Vrbenská 

KOUPIT

Zanechte komentář